banner250

banner246

Kütahya’da TDV Vekâleten Kurban Tanıtım Toplantısı Düzenlendi

2018 Yılı Vekâletle Kurban Organizasyonu Tanıtım Toplantısı, Kütahya Belediye Eski Kültür Sarayı Konferans Salonunda yapıldı

Kütahya Müftülüğü 02.08.2018, 01:29
Kütahya’da TDV Vekâleten Kurban Tanıtım Toplantısı Düzenlendi
© Diyanet Haber

“Kurbanlar; çaresize ‘Biz varız’, muhtaca ‘Seninleyiz’, yoksula ‘Beraberiz’ mesajı veriyor.”

İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar; “İslam dünyasında kardeşliği inşa eden vekâletle kurban organizasyonuna milletimiz büyük teveccüh gösteriyor. Bu yüzden aziz milletimizin, ihtiyaç sahibi kardeşlerimize hediye edeceği her kurban; kardeşliğin ölmediği, insafın ve merhametin tükenmediğinin kanıtı olacak. Milletimizin yardımseverliğinin göstergesi olan kurbanlar; çaresize ‘Biz varız’, muhtaca ‘Seninleyiz’, yoksula ise ‘Beraberiz’ mesajı veriyor” dedi.

“26 yıldır mazlum ve mağdur coğrafyalar için Vekâletle Kurban Kesim Programı düzenliyoruz.”

Türkiye Diyanet Vakfınca hazırlanan Sinevizyon gösteriminden sonra Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti 2. Başkanı İlyas Serenli 2018 Yılı Vekâletle Kurban Organizasyonu ile ilgili Tanıtım sunumunu gerçekleştirdi. Serenli: “Türkiye Diyanet Vakfı olarak Diyanet İşleri Başkanlığı iş birliği ile 26 yıldır mazlum ve mağdur coğrafyalar için Vekâletle Kurban Kesim Programı düzenliyoruz. Vakfımıza emanet ettiğiniz kurbanları İslami usullere uygun şekilde keserek, ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra mülteci kamplarına, savaş ve afet bölgelerine, kıtlık ve kuraklıkla mücadele eden ülkelere ve dünyanın dört bir yanında ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Geçen sene 257 bin 789 adet vekâletle kurban kesimi yapılarak toplam 2 450 000 aileye et yardımı yapıldı.  Bu sene hedef olarak Yurt İçinde 280 kesim bölgesinde, yurt dışında ise 145 ülkenin 436 farklı noktasında kurban kesimi yapılacak şekilde planlamalar yapıldı ve 275 000 vekâletle Kurban kesimi hedeflenmektedir” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?