banner250

banner203

Kütahya Müftülüğü Yemen için seferber oldu

Kütahya İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kütahya Şubesi tarafından “Yemen'i kardeşlik yaşatsın” sloganıyla kermes düzenlendi.

Kütahya Müftülüğü 23.12.2018, 00:28
Kütahya Müftülüğü Yemen için seferber oldu
© Diyanet Haber

Sevgi Yolu'nda gerçekleşen ve gelirinin Yemen'deki savaşta zarar gören Yemenlilere gönderileceği kermese, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Kermes kapsamında Kütahya genelindeki Kur'an kursu öğreticileri, öğrenciler ve hayırsever vatandaşlar tarafından hazırlanan yiyecekler kurulan stantlarda satışa sunuldu.

Yemen’e destek olmak amacıyla bir araya geldiklerini belirten İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, “Yemen kan ağlıyor. Yemen’de açlıktan 11 milyona yakın insan büyük bir ızdırap ve çile içerisinde. 

Anadolu insanımız tarih boyunca mazlumun yanında yer almış necip bir millet. Bugün de Kütahya olarak o kardeşlerimizin yanında olduğumuzu göstermek için ‘Yemen’i Kardeşlik Yaşatsın’ düsturuyla yola çıktık ve bir kermes düzenledik.” dedi.

Kermesin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Kütahya Valisi Ömer Toraman da, Kütahya’nın Yemen konusunda duyarlılığını gösterdiğini belirterek “Gücümüz yettiğince lokmamızı paylaşacağız. Her zaman, her yerde Kütahya’mız öncü olmuş. Bugün de Yemen’e yardım konusunda Kütahya’mız kendi duruşunu göstermiş olacak.” dedi.

Kütahyalıların yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe İl Müftü Yardımcıları Mehmet Arslaner, Mehmet Uzunca, Mustafa Karaman ve Tuğba Ana Toprak ile müftülük çalışanlarının yanı kurum amirleri ve protokol katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?