banner250

banner246

Kudüs şehitleri için birçok ilde gıyabi cenaze namazı kılındı

İşgalci İsrail askerlerinin çocuk, kadın, yaşlı ayrımı yapmaksızın katlettiği Filistinli şehitler için yurt içinde ve yurt dışında gıyabi cenaze namazları kılındı.

Kütahya Müftülüğü 14.05.2021, 17:12
Kudüs şehitleri için birçok ilde gıyabi cenaze namazı kılındı
© Diyanet Haber

Kütahya ve Çorum'da salgın tedbirleri eşliğinde işgalci İsrail’in Mescid-i Aksa ve Kudüs’te Filistinlilere yönelik saldırılarında şehit olanlar için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Kütahya

Gıyabi cenaze namazı öncesinde kısa bir konuşma yapan Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, “Dostları ile kavga edenler, düşmanları ile savaşamazlar.” dedi.

İl Müftüsü Demirtaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Zaman artık ağlamak zamanı değil. Çevremizde ve bütün İslam coğrafyasında yaşananları anlama zamanı. Kudüs bizim neyimiz olur? Kudüs tüm dinlerin ortak değeridir. Kudüs; Hz. Davud'un temeli, Hz. Süleyman'ın Beytü'l-makdisi, Hz. Meryem'in hücresi, Hz. İsa'nın beşiği, Hz. Muhammed Mustafa'nın (s.a.s.) miracı, Müslümanların ilk kıblesi, Hz. Ömer'in fethi, Selahaddini Eyyubi'nin rüyası, mü’minlerin vuslatı ve kalbidir.”

Kılınan gıyabi cenaze namazının ardından Müftü Demirtaş’ın yaptığı dua ile program sona erdi.

Çorum

Kudüs'te işgalci İsrail askerlerince katledilen Filistinli şehitler için gıyabi cenaze namazı kılınan noktalardan biri de Çorum oldu.

Çorum Ulu Camii’nde cuma namazı sonrası gıyabi cenaze namazı kılındı.

Koronavirüs tedbirleri eşliğinde kılınan gıyabi cenaze namazına sivil toplum kuruluşları ile vatandaşlar katıldı. 

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)