banner250

banner255

İlk hafızlar törenle taçlarını giydi

Kütahya’nın Altıntaş İlçesi Hafızlık Kız Kur’an Kursu’nda hafızlıklarını tamamlayarak belge almaya hak kazanan 5 kız öğrenci için ilçe müftülüğü tarafından hafızlık icazet merasimi düzenlendi.

Kütahya Müftülüğü 24.10.2019, 08:01
İlk hafızlar törenle taçlarını giydi
© Diyanet Haber

Altıntaş Belediyesi Düğün Sarayında düzenlenen hafızlık merasimi Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

İlçe Müftüsü Muammer Borlu ilçelerinin ilk hafızlarını verdiğini ve ilk defa ilçelerinde hafızlık merasimi düzenlendiğini, bundan büyük bir mutluluk duyduğunu dile getirerek;  “Kur’an-Kerim’in ilk muallimi Hz. Peygamber (s.a.s.)’dir.  Bu vesile ile hafızlıklarını tamamlayarak Kur’an’ı Kerim’i hıfzeden talebelerimizi, yavrularımızı tebrik ediyorum. Cenab-ı Hak yollarını Kur’an’dan ayırmasın. Kur’an-ı ezberledikleri gibi Kur’an’ın ahlakı ile ahlaklanmayı Cenabı Allah onlara nasip etsin.” dedi.

İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar ise, Kütahya’nın Kur’an’a hizmeti kendisine şiar edinmiş müstesna bir şehir olduğunu ifade ederek;  “Bu kadim şehrimizin bütün ilçeleri ile birlikte Kur’an’a olan bu rağbeti, Kur’an’a olan bu muhabbeti kıyamet sabahına kadar yetiştirdiği hafızlarıyla, sahip çıktığı kurslarıyla var olmaya devam edecektir. Bugün burada müstesna bir gün yaşıyoruz. Altıntaş ilçemiz ilk hafızlarına taç giydiriyor. Kur’an’ı Kerim’i ezberleyen, hafız olan, bu dünyada nail olabileceği en büyük şerefe nail olmuştur. Kur’an’la yoğrulan bir gönül geleceğimiz adına en büyük teminatımızdır. Bugün Altıntaş ilçemizde ilkini gerçekleştirdiğimiz bu icazet merasiminin önümüzdeki yıllarda da devam etmesi en büyük arzumuzdur. Bu nedenle yavrularımızın bu gayretlerini bu fedakârlıklarını şahsen gönülden tebrik ediyorum. Bu yavrularımızın arkasında duran, onlara emek veren, onların gecesinde gündüzünde yer alan hocalarımızı canu gönülden tebrik ediyorum. Başta öğreticilerimiz ve anne babaları olmak üzere bu hafızlarımızın yetişmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”  dedi.

Hafızlık merasimi; hafızlığını tamamlayan öğrencilere belge ve hediyelerinin verilmesiyle sona erdi.

İlçede ilk defa düzenlenen hafızlık merasimine; İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, Altıntaş Belediye Başkanı Arif Teke, ilçe müftüsü Muammer Borlu, daire müdürleri, STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (1)
sevgi 1 yıl önce
çok iyi inşAllah bende hafız olacağım
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?