banner250

banner246

İlk Aile ve Dini Rehberlik Merkezi Kütahya’da

İl müftülükleri koordinesindeki "Aile ve Dini Rehberlik Büroları", yeni çıkan yönergeye göre "Aile ve Dini Rehberlik Merkezleri"ne dönüşüyor.

Kütahya Müftülüğü 04.02.2019, 15:41
İlk Aile ve Dini Rehberlik Merkezi Kütahya’da
© Diyanet Haber

Kur’an ve sünnet ışığında topluma aile hakkında sahih dini bilgiler sunmak, aileyi ve aile içinde bireyi tehdit eden problemlerin çözümüne yardımcı olmak üzere 2008 yılından itibaren Kütahya İl Müftülüğü bünyesinde faaliyet gösteren Aile ve Dini Rehberlik Bürosu,

Aile ve Dinî Rehberlik Büro/Merkezlerinin çalışma usul ve esasları ile buralarda çalışan personelin görev ve yetkilerini düzenleyen 10 Ocak 2019 tarihli yeni Diyanet İşleri Başkanlığı Aile ve Dini Rehberlik Büro veya Merkezleri Çalışma Yönergesi” nin 5. Maddesinde belirtilen özellikleri taşıdığından 01.20.2019 tarihinden itibaren “Aile ve Dini Rehberlik Merkezi” olarak faaliyetlerinde devam edecek.

Konu ile ilgili açıklama yapan İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, “15 Mart 2018 tarihinden bu yana Pirler Mahallesi Germiyan Caddesi 25 No’lu tarihi Özpaçacı Konağında hizmet vermeye devam eden merkezimiz vatandaşlarımızın yüz yüze, e-posta ve telefonla yönelttiği sorulara cevap vererek gerçekleştirdiği dinî rehberlik ve manevi destek hizmetinin yanı sıra, sosyal-kültürel ve dinî faaliyetlerle birlikte ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesine yönelik projeler yürütüyor.” dedi.

Kütahya İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Merkezinde Kütahya İl Müftülüğü bünyesinde çeşitli unvanlardaki personelin görev yaptığını belirten İl Müftüsü Hazırlar: “Görüşme odası, çok amaçlı ve eğitim salonları, çocuk oyun alanı, kütüphane/okuma salonu ve mescit gibi nitelikleri tek mekânda barındıran Aile ve Dini Rehberlik Merkezimizde, İlimizin dinî, millî, sosyal ve kültürel yapısı ile bu yapının özelliklerinden doğan fert ve toplum davranışlarını göz önünde bulundurarak ihtiyaca uygun projeler hazırlanmakta ve uygulanmaktadır. Aile konusunda yürütülen ulusal-bölgesel proje ve eğitimler takip edilerek görevli personelimizin bu eğitimlere katılması sağlanmaktadır.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (1)
Kütahya'lı 2 yıl önce
Geldiği günden beri olağan üstü gayretle Kütahya için görev alanıyla ilgili yoğun mesai harcayan sayın İl Müftümüze teşekkür ederiz.