banner250

banner246

İl birincileri belli oldu

Kütahya İl Müftülüğü, “2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası” etkinlikleri kapsamında “Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması” düzenledi.

Kütahya Müftülüğü 06.05.2021, 11:38
İl birincileri belli oldu
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığınca "2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri kapsamında görevlilerine yönelik düzenlenen "Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması" kapsamında il birincileri belli oluyor.

Kütahya İl Müftülüğünce gerçekleştirilen yarışmalarda İl birincileri belli oldu.

Merkez Emir Sultan Kur’an Kursu'nda koronavirüs tedbirleri eşliğinde gerçekleştirilen Hafızlık Yarışması'nda, komisyon üyelerinin değerlendirmeleri sonucunda hafızlık kategorisinde erkeklerde Merkez Yeşil Camii Uzman İmam Hatibi Hasan Oruç, kadınlarda ise Emet Cevizdere Şehitleri Kur’an Kursu Öğreticisi Esma Koç birinci oldu.

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması'nda ise erkeklerde Simav Yemişli Köyü Aşağı Camii İmam Hatibi Serdar Zehiroğlu, kadınlarda ise Emet Günlüce Köyü Kur’an Kursu Öğreticisi Reyhan Bolat birinci oldu.

Yarışmada birinci olan din görevlileri, 23 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirilecek Bölge Finali'ne katılmaya hak kazandı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?