banner203

banner250

Hazırlar: 15 Temmuz gecesi bu millet uçurumun kenarından döndü

Kütahya müftülüğüne bağlı yatılı kız Kur'an Kursu öğrencileri 15 Temmuz şehitleri için anma programı düzenledi.

Kütahya Müftülüğü 14.07.2019, 02:17
Hazırlar: 15 Temmuz gecesi bu millet uçurumun kenarından döndü

15 Temmuz Ruhu’nun, birlik ve beraberlik şuurunun, din istismarına karşı farkındalığın artırılması, 15 Temmuz’un gençlerimiz ve çocuklarımız nezdinde ortak bir bilince dönüştürülmesi için Kütahya Müftülüğü tarafından “15 Temmuz; Destanı Anmak, İhaneti Anlamak” konulu etkinlik düzenlendi.

Kütahya Müftülüğüne bağlı Fuatpaşa ve Hesna Köksal Yatılı Kız Kur’an Kurslarının birlikte düzenlediği etkinliğe Kütahya Vali Yardımcısı Mustafa Güney, İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Daire Amirleri ve öğrenciler katıldı.

Kur’an kursu öğrencilerinin Kur’an-ı kerim tilaveti ile başlayan programda öğrenciler, günün anlam ve önemini belirten çeşitli şiirler okuyarak hazırladıkları gösterileri sundu.

Programda konuşan Vali Yardımcısı Mustafa Güney, bu anlamlı günde minik yüreklerle bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Üzerinde yaşadığımız vatan sadece bir toprak parçasından ibaret değildir. Ecdat diyarıdır. Şehitler emanetidir. Geleceğe sağlam adımlarla yürümek için bağrına yaslandığımız, uğruna canımızı verdiğimiz topraktır vatan.” diye konuştu.

15 Temmuz Ruhu’nun gençler ve çocuklar başta olmak üzere millet nezdinde ortak bir bilince dönüştürülmesi için Diyanet İşleri Başkanlığınca bir dizi etkinlikler planlandığını söyleyen İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar; “15 Temmuz gecesi bu millet uçurumun kenarından döndü. Daha önce yapılan ihtilallerde bu ülkede günlerce ezanlar susturuldu. Ancak 15 Temmuzda milletimizin iradesi sayesinde salalarımız darbeleri susturdu. Devletimizin ve milletimizin bekası, ümmet-i Muhammed’in selameti için çocuklarımızın sahih dini bilgiyi; doğru yöntem ve metotlarla, ehil kişilerden alması geleceğimiz için büyük önem arz ediyor. Evlatlarımızın yüreklerine vatan sevgisini, birlik, beraberlik ve kardeşlik şuurunu yerleştirmemiz gerekiyor. Rabbim; Dinimizin, devletimizin, milletimizin ve Âlem-i İslam’ın bekasını sarsacak her türlü dâhili ve harici beladan bizleri muhafaza eylesin. Rabbim; izzetimize, şerefimize ve kardeşliğimize göz dikenlere fırsat vermesin; birliğimizi, dirliğimizi muhafaza etsin.” dedi.

Program minik öğrencilerin yaptığı dua ile sona erdi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?