banner250

banner246

Genel Müdürlerden Kütahya'ya ziyaret

Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Bilgin, İnsan Kaynakları Genel Müdürü Akif Pusmaz Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç ve Başkanlık Özel Kalem Müdürü Hasan Güçlü Kütahya Valisi Ali Çelik’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Kütahya Müftülüğü 12.10.2020, 10:37
Genel Müdürlerden Kütahya'ya ziyaret
© Diyanet Haber

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Kütahya’ya giden Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Bilgin, İnsan Kaynakları Genel Müdürü Akif Pusmaz Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç ve Başkanlık Özel Kalem Müdürü Hasan Güçlü, Kütahya Valisi Ali Çelik’e nezaket ziyaretinde bulundu.

İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş ve Evliya Çelebi Eğitim Merkezi Müdürü Fatih Karazeybek'in de eşlik ettiği ziyaretin ardından heyet inşaatı devam eden İl Müftülüğü Külliyesinde incelemelerde bulundu. 

İnşaatın son durumu hakkında bilgiler veren İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, bünyesinde bin kişi kapasiteli cami, Kur’an kursu, müftülük hizmet binası, konferans salonu ve Türkiye Diyanet Vakfı Kitap-Kahve’nin de bulunacağı külliyenin 2021 yılında tamamlanabilmesi için kaynak ihtiyacı olduğunu söyledi.

İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş; "Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfımızın imkanları ve hayırseverlerin katkısı ile inşaatı devam eden Müftülük Külliyemiz tamamlandığı zaman  şehrimizin manevi hayatına önemli  katkılar sağlayacaktır. İnşaatımızı imkanlar ölçüsünde 2021 yılında bitirmeyi planlıyoruz. Her konuda olduğu gibi bu çalışmalarımızda da bizi yalnız bırakmayan sayın valimiz başta olmak üzere bütün hayırseverlere teşekkür ediyorum." diye konuştu.

-Diyanet Gençlik Merkezine ziyaret

Külliye inşaatı incelemelerinin ardından heyet, Kütahya Müftülüğü Diyanet Gençlik Merkezi, Aile ve Dini Rehberlik Merkezi, Bölge Yatılı Kur'an Kursu ve Müftülük Web TV stüdyosunu ziyaret ederek yapılan çalışmalarla ilgili görevlilerden bilgi aldı.

Eski öğretmen evi olarak kullanılan binanın büyük kısmının yardım sever vatandaşlar tarafından yapılan yardımlarla, ayrıca İlçe Özel İdaresi, Tavşanlı Belediyesi ve müftülüğün de maddi destekleriyle yaklaşık 400 bin TL maliyetle yenilenerek Diyanet Gençlik Merkezi olarak hizmete sunduklarını söyleyen İlçe Müftüsü Hüseyin Aksoy Vali Ali Çelik’e ve Başkanlık heyetine Diyanet Gençlik Merkezi hakkında bilgiler verdi. Gençlik merkezini inceleyen heyet, merkezde bulunan öğrencilerle sohbet etti, onları dinledi.

Temel eğitimin çok küçük yaşlarda başladığını ifade eden Vali Ali Çelik; “İnsan psikolojisi ve toplum psikolojisi, temel davranış ahlakının ve temel davranış farkındalığının temelleri için en önemli süreç 3 ile 7 yaş arasındaki süreç. Çocuklarımızın bu dönemlerde davranış temelleri yeterli düzeye ulaşmadığı zaman daha sonrasında davranışlarını değiştirmek çok zor. 7 yaşına kadar olan süreci iyi değerlendirmek lazım. Bunları yapmak için de bizlere düşen başta anne babalar olmak üzere eğitim camiasının neferleri öğretmenler, din ve diyanet görevlileri olmak üzere bu davranışları değiştirecek, özendirecek onları inandıracak bir çabanın içinde olmak. Burası da bu çabanın gayretin bir yansıması, ete kemiğe bürünmüş hali. İnşallah buradaki aktiviteler, farkındalık ve bilinçlendirme eğitimleri çocukların ilgisini çekecek uygulamalarla beraber onların bilinç düzeylerinin yükselmesine, bunların davranış haline gelmesine katkı sunacaktır. Gençlik merkezinin yapımında emeği, katkısı geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Ali Çelik, başkanlığındaki heyet,  Diyanet Gençlik Merkezinin ardından Tavşanlı’da bulunan Kavaklı Kız Kur’an Kursunu, kurs pansiyonunu ve Ela Nur 4-6 yaş Kur’an Kursunu ziyaret etti. Kur’an kurslarıyla ilgili bilgiler alan Vali Ali Çelik ve Başkanlık heyeti, Kur’an ve hafızlık eğitimi alan öğrencilerle ilgilendi, yapılan çalışmalarını inceleyerek başarılar diledi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?