banner250

banner246

Emet’in ilk hafızları

Kütahya Emet İlçe Müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarında hafızlık eğitimini tamamlayan ilk hafızlar, düzenlenen törenle taç giydi.

Kütahya Müftülüğü 15.11.2019, 16:42
Emet’in ilk hafızları
© Diyanet Haber

Kütahya Emet İlçe Müftülüğüne bağlı Cevizdere Şehitleri Hafızlık Kız Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimini tamamlayan öğrenciler için Taç Giyme ve İcazet Merasimidüzenlendi.

Törene Emet halkının ilgisi yoğundu.

İlçe Müftüsü İsmail Çınar; “Dinimizin eğitime ve öğretime verdiği önemi başka hiçbir din vermemiştir. Kerim kitabımızın ilk emri ‘Oku’dur. Peygamberimizin hafızlığa çok büyük teşvikleri vardır. ‘Sizin en hayırlınız Kur’an’ı öğrenen ve O’nu öğretenlerinizdir.’ ‘Ümmetimin en şereflileri Kur’an taşıyıcılarıdır, Kur’an hafızlarıdır.’ hadis-i şerifleri, bu teşviki göstermektedir. Kur’an’ın ahlakıyla ahlaklanmak önemlidir. Okunan Kur’an’ın tüm vücuda sirayet etmesi gerekir.” ifadelerini kullandı.

İl Müftü Vekili Mehmet Arslaner ise “Peygamberimizin hadis-i şeriflerinden anlıyoruz ki bir evde, bir mahallede ve bir ilçede hafızlar varsa oralar en bereketli yerlerdir. Hafizelerimizi, anne ve babalarını, gecelerini gündüzlerine katıp onlar için çabalayan değerli hocalarını tebrik ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından hafızlara belgeleri ile birlikte çeşitli hediyeler takdim edildi.

Tören, ‘Taç Giyme Merasimi’ ile tamamlandı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)