banner203

banner250

'Din Gönüllüleri Proje Yazıyor'

Kütahya İl Müftülüğü ile Zafer Kalkınma Ajansı iş birliğinde din görevlilerinin katılımıyla "Din Gönüllüleri Proje Yazıyor" başlığıyla eğitim düzenlendi.

Kütahya Müftülüğü 23.09.2021, 10:02
'Din Gönüllüleri Proje Yazıyor'
© Diyanet Haber

Kütahya İl Müftülüğü ile Zafer Kalkınma Ajansı iş birliğinde din görevlilerinin katılımıyla düzenlenen "Din Gönüllüleri Proje Yazıyor" eğitimi tamamlandı.

 Eğitime katılan din görevlilerine düzenlenen törenle "Katılım Belgesi" verildi.

Vahitpaşa Yazma Eser Kütüphanesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen törende konuşan Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, devlet kurumlarının iş birliğinin önemine dikkat çekerek, "Devletin kurum ve kuruluşları, vatandaşların sorunlarına çözüm bulmak için çalışıyor. Vatandaşların sorunlarının tespit edilmesi, çözüm önerilerinin planlanması ve buna yönelik çözüm üretmek için projelere ihtiyaç var. Bu ihtiyaçlara çözüm üretmek amacıyla Müftülük olarak 'Din Gönüllüleri Proje Yazıyor' adlı proje kapsamında bir eğitim düzenledik. 40 din görevlimizin katılımıyla ve 10 gün süreyle düzenlenen eğitimde konunun uzmanları tarafından personelimize; 'Proje nasıl hazırlanır?', 'Proje döngüsü ve yönetimi nasıl olur?', 'Sorunlar nasıl tespit edilir, sıralanır ve proje haline getirilir?', 'Ulusal ve uluslararası fon kaynaklarından nasıl faydalanılır?' başlıkları altında bilgi verildi." dedi.

Müftü Demirtaş, katkıları dolayısıyla Zafer Kalkınma Ajansı'na teşekkür etti.

Programın sonunda eğitime katılan din görevlilerine "Katılım Belgesi" verildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?