banner297

banner319

İslamiyet'in Doğuşu Çağrı filmi vizyona giriyor

banner265

İslam'ın doğuş hikayesini anlatan "Çağrı", Türkiye'de ilk kez gösterime girişinden 45 yıl sonra yenilenmiş 4K versiyonuyla salonlardaki yerini alacak.

Kültür-Sanat 14.04.2022, 15:30
İslamiyet'in Doğuşu Çağrı filmi vizyona giriyor

İslam'ın doğuş hikayesini anlatan Mustafa Akkad'ın "Çağrı" filmi, Türkiye'de ilk kez gösterime girişinden yaklaşık 45 yıl sonra yenilenmiş 4K versiyonuyla beyaz perdede izlenebilecek.

Filmin oyuncu kadrosunda Oscar ödüllü başarılı oyuncu Anthony Quinn'in yanı sıra Irene Papas, Michael Ansara, Johnny Sekka, Michael Forest, Garrick Hagon ve Damien Thomas yer alıyor.

Hz. Muhammed'in (s.a.s.) hayatını ve İslamiyet'in doğuşunu en iyi anlatan film olarak bilinen ve İngilizce adı "The Message: The Story of Islam" olan 177 dakikalık film, 1976'da çekilmişti.

Kaynak: AA
banner276
Yorumlar (1)
Mustafa TURHAN. 1 ay önce
1976 yılında ilk vizyona girdiğinde hiç bir İslam ülkesi bu filme izin vermemiş. Çünkü o dönemdeki Haçlı-Siyonist ittifakı büyük baskılar yapmış İslam ülkelerine. Ama bir tek ülke bu filmin vizyona girmesine izin vermiş ve buna kimse engel olamamış. Elbette bizim güzel ülkemiz Türkiye. Yine aynı şekilde yeniden vizyona koyması güzel ülkemin İslam'a ve Efendimiz SAV'e olan sevgisi, muhabbeti ve bağlılığı İslam'ın doğuşunun gerçeklere en yakın anlatıldığı filmin yeniden gündeme alınmasını sağladığını düşünüyorum. Ülkemle gurur duyuyorum...

Filmin 4K kalitesinde vizyona girmesini dört gözle bekliyoruz inşAllah. Hayırlara ve bir çok gayri müslimin hidayetine vesile olması dileğimle...