banner203

banner217

Bilim Kurulu'ndan koronavirüs açıklaması

Bilim Kurulu koronavirüsün yayılmasını önleyici somut tedbirlerin hayata geçirilmesini tavsiye etti.

Koronavirüs 16.11.2020, 23:04
Bilim Kurulu'ndan koronavirüs açıklaması

Video konferans yöntemiyle toplanan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu, koronavirüsün yayılmasını önleyici somut tedbirlerin hayata geçirilmesini tavsiye etti.

Vaka artışı ve hastaların durumunun ele alındığı toplantıda, tanı ile tedavi konusunda dünyadaki ve Türkiye'deki aşı çalışmaları değerlendirerek yeni önlemler görüşüldü.

- Bakan Koca, "(Kovid-19) Hastalığın yayılmasını önleyici somut tedbirlerin hayata geçirilmesinin tavsiye edilmesi yönünde karar alındı." açıklamasında bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "(Kovid-19) Son aylarda tüm dünyadakine benzer bir seyirle, vaka ve ölüm sayılarında önemli artışlara şahit oluyoruz." açıklamasında bulundu.

Koca, "(Kovid-19) İstanbul başta olmak üzere ülkemizin genelinde daha ciddi seyrediyor." dedi.

Bakan Koca, "(Kovid-19) Hastalığın yayılmasını önleyici somut tedbirlerin hayata geçirilmesinin tavsiye edilmesi yönünde karar alındı." ifadelerini kullandı.

Bakan Koca, "Bilim Kurulu'nda (Kovid-19) artış hızının yüksek seyrettiği illerimizin üzerinde özel olarak durduk." diye konuştu.

Bakan Koca, salgınla mücadelede yalnızca kamu kurumlarının çabasının yeterli olmayacağını belirterek, "Yerel yönetimlerin, sivil toplum kuruluşlarının, medyamızın, kanaat önderlerinin ve birer birer her vatandaşımızın sağduyusuna ve katkısına ihtiyacımız var." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner214
Yorumlar (1)
Osman hatıboglu 2 hafta önce
ALTMIŞ BEŞYAŞUSTİ KIŞİLERIN DAHADA KISİTLANMASINI TALEP EDİYORUM SAYGİLARIMLA