banner250

banner203

Vekalet Yoluyla Kurban Organizasyonu Tanıtım Toplantıları sürüyor

Konya ve Karaman müftülükleri, "Türkiye Diyanet Vakfı 2021 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve İstişare Toplantısı" düzenledi.

Konya Müftülüğü 02.07.2021, 17:13
Vekalet Yoluyla Kurban Organizasyonu Tanıtım Toplantıları sürüyor
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı koordinesinde sürdürülen 2021 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu'nun daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak amacıyla ülke genelinde tanıtım ve istişare toplantıları düzenleniyor.

Bu kapsamda Konya İl Müftülüğü ve Karaman İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Konya Şubesi koordinesinde gerçekleştirilen toplantıya, Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Atama I Daire Başkanı Dr. Ömer Özgül konuşmacı olarak katıldı.

Koronavirüs tedbirleri eşliğinde Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantı Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Tilavetin ardından Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fikret Karapınar ve Karaman İl Müftüsü Faruk Gürbüz selamlama konuşması yaptı.

Açış konuşmasını gerçekleştiren Konya İl Müftüsü Doç. Dr. Ali Öge, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfının ortaklaşa yürüttüğü Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu'nun önemine değinerek, “İlçe müftülerimiz ve tüm personelimiz ile Vakfımızın bu çalışmasına çok büyük destek veriyoruz. Mazlumlara ulaşacağımız bu bereketli çalışmanın içerisinde yer almak ve tanıtımına katkı sağlamak amacıyla tüm personelimiz ile adeta seferber olduk.” dedi.

Atama I Daire Başkanı Dr. Ömer Özgül, Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu’nun Diyanet İşleri Başkanlığının TDV ile beraber yaptığı en önemli hizmetlerinden birisi olduğunu dile getirerek “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganı ile 20 milyondan fazla ihtiyaç sahibine Türkiye’nin iyilik elinin ulaştırılmasını hedeflediklerini söyledi.

Türkiye Diyanet Vakfına emanet edilen kurban vekaletlerinin, Türkiye’de 81 il ve 922 ilçede, yurt dışında 85 kurum ve kuruluşla 75 ülkede ve 315 bölgede mazlum ve muhtaçlara ulaştırılacağını belirten Özgül, “Vekalet yoluyla kurban hizmetleri ülkemizde il ve ilçe müftülüklerimizce, yurt dışında ise büyükelçilikler, müşavirlikler, ataşelikler, koordinatörlükler ve ilgili ülkelerdeki dini idareler ve yerel kuruluşlarla iş birliği içerisinde yürütülmektedir.” diye konuştu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?