banner250

banner246

Sivil toplum kuruluşlarından Erbaş’a tam destek

Ankara Hacı Bayram Camii'nde irad ettiği Ramazan ayının ilk cuma hutbesindeki ifadelerinden dolayı hedef gösterilen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'a, sivil toplum kuruluşlarından tam destek geldi.

Konya Müftülüğü 27.04.2020, 16:22
Sivil toplum kuruluşlarından Erbaş’a tam destek
© Diyanet Haber

Ramazan ayının ilk cumasında Ankara Hacı Bayram Camii'nde irad ettiği cuma hutbesindeki ifadelerinden dolayı bazı kesimlerce hedef gösterilen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'a siyasilerden, sivil toplum kuruluşlarından, akademisyenlerden kısacası toplumun bütün kesimlerinden destek mesajları yağdı.

Zina ve eşcinselliğin Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim'de Allah-u Teâla tarafından haram kılındığını ifade eden Başkan Erbaş'a yönelik bazı kesimler, sosyal medya üzerinden karalama kampanyası başlatmıştı.

Çok geçmeden toplumun bütün kesimlerinden Erbaş'a destek mesajları yağmaya başladı. 

Erbaş'a bir destek de Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu’ndan geldi.

Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu resmî internet sitesi üzerinden yapılan yazılı açıklamada, Ankara Barosu'nun Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Erbaş'a yönelik açıklamasına tepki gösterilerek şu ifadelere yer verildi:

"Sapıklık bir hak değildir, savunulamaz!

Türkiye, büyük çoğunluğu Müslüman ve bu çoğunluğun da kahir ekseriyetini dindar insanların oluşturduğu bir ülkedir. Hal böyle olunca, devletin resmi olarak dini duruşunu temsil eden Diyanet İşleri Başkanlığının, dinin referanslarını oluşturan Allah'ın buyruğu Kur'an- Kerim ve onun Resulü Muhammed (s.a.s.)'in sözleri dışında bir anlayışı benimsemesi ya da bilgi vermesi düşünülemez. Bu, Diyanet teşkilatının varoluş sebebine aykırı bir durumdur.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın, cuma hutbesinde İslam'ın zinayı büyük günah kabul ettiğinden bahisle, Lut (a.s.)'ın kavminin hastalığı olan eşcinselliğin de lanetlendiğini söylemesi üzerine, bir kısım mahfiller devreye girmiş ve saldırıya geçmişlerdir. 

- Zihni hastalıklı bu kesimin derdi Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş değildir

Geçmişten de bildiğimiz gibi, zihni hastalıklı bu kesimin derdi, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş değildir. Onlar, insanların Allah'ın kitabıyla tanışmasına, Muhammed (s.a.s.)'in sünnetiyle buluşmasına düşmandırlar. Gerçek şu ki Ali Erbaş'ın bu konuda başka bir şey söyleme imkânı da yetisi de yoktur. Allah'ın sözünü ne Ali Erbaş ne de başka biri değiştiremez. Bir kısım sapık zihniyetli insanlar mutlu olacaklar diye, aziz  İslam'ın bu konuya bakışını ve bu konudaki mesajını tağyir etmek, üstünü örtmek kimsenin haddi değildir. 

İHD ve Ankara Barosu gibi kimi kuruluşların zaten görevi Müslüman kitleyi aydınlatmak olan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a, mezkûr konu üzerinden saldırmaları ve suç duyurusunda bulunmaları, düpedüz din düşmanlığıdır. Sözcüsü Ali Erbaş olan sözün sahibi Allah'tır (c.c.). Toplum olarak, Ali Erbaş üzerinden dine saldırdıklarını ve aziz İslam'ın bu konudaki mesajını boğmak istediklerini gördüğümüzü ilan ediyoruz.

- Eşcinsellik bir cinsel tercih ya da anomali değil sapıklıktır

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın da dediği gibi, eşcinsellik bir cinsel tercih ya da anomali değil sapıklıktır. Bu sapıklığı besleyen, destekleyen, onlara hukuki kılıf hazırlayan mahfiller de halkımızca çok iyi bilinmektedir. Açık söylemek gerekirse Sayın Ali Erbaş, bulunduğu makam gereği, İslam'ın bu konudaki bakışını ortaya koymasaydı görevini ifa etmemiş olurdu. Diyanet'in teşkilat olarak varoluş sebebi, Türkiye toplumuna dini öğretmek, bu kabil sapıklıklardan toplumu uzak tutmak ve bunun dindeki karşılığını ortaya koymaktır.

Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu olarak ilan ediyoruz ki bu sapkınlığın yayılması için çabalayanları, onlara destek verip lobi oluşturanları, ahlaksızlığın bir normallik olarak kabul edilmesini isteyenleri, her şeyden öte Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın görevini yapmasını engelleyenleri, şiddetle kınıyor ve tel'in ediyoruz. 

Herkes özel hayatında hangi ahlaksızlık içinde olmak isterse zaten oluyor. Ahlaksızlığın kitleselleşmesini, hatta kurumsallaşmasını isteyen İnsan Hakları Derneği (İHD) ve Ankara Barosu, bu olay üzerinden geçmişte yaptıkları gibi 'yüzyıllar öncesinden gelen ses' diyerek aziz İslam'ı sözde istisgal edecek bir aşağılığa soyunmuşlardır. 

Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu olarak, bu aşağılık davranışı da destek verdikleri ahlaksızlığı da destek veren kurumsal yapılarını da şiddetle kınıyoruz."
 
185 STK'yı Temsilen Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
Mutlu Doğan 1 yıl önce
Başkanımızın yanındayız. Zinanın her türü haramdır ve helak getirir.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?