banner203

banner250

Öğrencilerden İdlib'e 35 adet 'iyilik konutu'

Konya İl Müftülüğünce çevrimiçi gerçekleştirilen eğitimlere katılan öğrenciler, İdlib’de savaş mağduru aileler için inşa edilen İyilik Konutları’na 35 adet briket ev bağışladı.

Konya Müftülüğü 05.07.2021, 21:55
Öğrencilerden İdlib'e 35 adet 'iyilik konutu'
© Diyanet Haber

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından Suriye’de savaş mağduru aileler için inşa edilen İyilik Konutları’na, toplumun farklı kesimlerinden gelen destek sürüyor.

"Bir İyilik, Sıcak Bir Yuva" sloganıyla inşa edilen İyilik Konutları'na, il ve ilçe müftülükleri de düzenledikleri kampanyalarla destek oluyor.

Bu kapsamda kampanyaya bir destek de daha önce 525 adet konut bağışında bulunan Konya’dan geldi.

Konya İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosunca "Bir Misafir Eviniz de Sizin Olsun" sloganıyla kampanya başlatıldı.

Aile ve Dini Rehberlik Bürosu görevlileri, pandemi süresince yurt içi ve yurt dışındaki öğrencilere yönelik çevrimiçi eğitimler gerçekleştirdi.

Eğitimlere katılan öğrenciler, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından inşa edilen İyilik Konutları'na 35 adet briket ev bağışında bulundu.

Vaiz Ümmü Taş ve Uzman Vaiz Halide Kılıç, eğitimden yardım faaliyetlerine kadar her alanda çalışmalarına devam ettiklerini dile getirerek desteklerinden dolayı İl Müftüsü Doç. Dr. Ali Öge’ye teşekkür ettiler.

İl Müftüsü Öge ise eğitim, kültür, dayanışma ve sosyal yardım projelerine imkanlar ölçüsünde her türlü desteğin sağlanacağını ifade ederek çalışmalara katkı sağlayan herkese teşekkür etti.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)