banner250

banner246

Ödülünü depremzedelere bağışladı

Diyanet işleri Başkanlığınca yarıyıl tatilinde ülke genelinde uygulanan “Camiye Koşuyoruz, Namazla Buluşuyoruz” projesi kapsamında, tatil boyunca namazlarını camide kıldığı için ödüllendirilen imam hatipli Ali, ödülünü Elazığ ve Malatya’daki depremzedelere bağışladı.

Konya Müftülüğü 13.02.2020, 15:20
Ödülünü depremzedelere bağışladı
© Diyanet Haber

Diyanet işleri Başkanlığınca yarıyıl tatilinde ülke genelinde uygulanan “Camiye Koşuyoruz, Namazla Buluşuyoruzprojesi kapsamında, tatil boyunca namazlarını camide kıldığı için Konya Hüyük İlçe Müftülüğü tarafından ödüllendirilen imam hatip öğrencisi Ali İdare, ödülünü Elazığ’daki depremzedelere bağışladı.

Hüyük Merkez Camii’nde düzenlenen programda ödülünü alan Hüyük İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Ali İdare, kazandığı 250 TL’yi, Elazığ ve Malatya’daki depremzedelere göndermek istediğini dile getirdi.

Programdan sonra babası ve amcasıyla birlikte Hüyük İlçe Müftülüğüne giden Ali, ödülünü depremzedelere ulaştırmak üzere İlçe Müftüsü Abdullah Yalman’a teslim etti.

İlçe Müftüsü Yalman, Türkiye Diyanet Vakfının Elazığ ve Malatya’da depremzedeler için başlatmış olduğu yardım kampanyası kapsamında açılan bağış hesabına 250 TL’yi Ali İdare’nin adına yatırdı.

Erdemli davranışından dolayı İdare’yi ve ailesini tebrik eden Yalman, “kendi küçük, yüreği büyük” olarak ifade ettiği Ali’ye teşekkür belgesi takdim etti.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (7)
Veli idare 1 yıl önce
MaşAllah paşama, Rabbim bahtını açık eylesin inşAllah, amin..
Nurtas 1 yıl önce
Halan kurban olsun seni yaradana helâl olsun seni yetiştiren babana
Ece 1 yıl önce
Aferin benim küçük paşama, babasının emeklerini boşa çıkarmayan güzel yürekli yavrum benim. Bizim kadar dedende gurur duyuyordur seninle canımıniçi.
Nurtaç aktay 1 yıl önce
Aferin
Fatmana yeşil 1 yıl önce
Afferin gönlü güzel paşama
Halasi 1 yıl önce
Nurtaç aktay maşAllah paşama helâl olsun onu yetiştiren kardeşime Allah'ım sizi korusun
Fatmana yeşil 1 yıl önce
Aferin paşaya ve onu yetiştiren güzel yürekli babaya
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?