banner250

banner203

Konya’dan Halep’e bir tır dolusu gıda yardımı gönderildi

Konya İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Konya Şubesi öncülüğünde hayırsever vatandaşların katkılarıyla hazırlanan bir tır dolusu gıda yardımı, düzenlenen törenle Halep’e uğurlandı.

Konya Müftülüğü 25.10.2019, 22:09
Konya’dan Halep’e bir tır dolusu gıda yardımı gönderildi
© Diyanet Haber

Konya İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Konya Şubesi koordinesinde hayırsever vatandaşların katkılarıyla hazırlanan bir tır dolusu gıda yardımı, Halep’te ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Konya’dan Kilis Öncüpınar Sınır Kapısı’na uğurlandı.

Yapılan insani yardım konusunda Diyanet Haber’e açıklamalarda bulunan Konya İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, yardımların bundan sonraki süreçte de aralıksız devam edeceğini belirterek şöyle konuştu:

“Hayırsever vatandaşlarımızın desteğiyle bugüne kadar toplamda 67 tır olmak üzere bin 715 ton un sevkiyatı yaptık.  Ayrıca Ramazan ayı öncesi insani yardım tırlarımızla gönderdiğimiz unların dışında bir de gıda malzemesi göndermiştik. İnşallah bugün de yine vakfımız ve hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla ikinci insani yardım tırımızı gönderiyoruz. Tıra yüklenen gıda maddelerimiz 5 ton sıvı yağ, 2 ton fasulye, 3 ton pilavlık bulgur, 2 ton nohut, 5 ton pilavlık pirinç, 7 ton toz şeker ve 2 ton salça olmak üzere toplam 26 tondur.  Gıda yardımının yaklaşık maliyeti 125 bin TL olmuştur.”

Katkıda bulunan hayırsever vatandaşlara teşekkür eden İl Müftüsü Poçanoğlu, bundan sonraki süreçte yapılacak yardımlara destek vermek isteyen hayırsever vatandaşların, Türkiye Diyanet Vakfı Konya Şubesi veya ilçe müftülüklerine müracaat edebileceklerini kaydetti.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?