banner250

banner246

Konya’dan Halep'e kardeşlik yüklü tırlar yola çıktı

Konya’dan Halep’e gıda yardımı gönderildi.

Konya Müftülüğü 27.04.2019, 09:05
Konya’dan Halep'e kardeşlik yüklü tırlar yola çıktı
© Diyanet Haber

Türkiye Diyanet Vakfı Konya Şubesi ve Konya İl Müftülüğünce 2017 yılı Ramazan ayında başlatılan “Konya’dan Halep’e 1 Çuval Un Kampanyası" devam ediyor.

Hayırsever vatandaşlar ve Türkiye Diyanet Vakfı Konya Şubesi ile 31 ilçe şubesinin katkılarıyla alınan dört tır un ve insani yardım malzemeleri Halep’e ulaştırılmak üzere Kilis Öncüpınar sınır kapısına gönderildi.

Konya İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, “2017 yılı Ramazan ayında ‘Halep’te insanlık ölmesin’ sloganıyla başlattığımız ‘Halep’e Bir Çuval Un Yardımı’ kampanyasında bugün 9’uncu parti unumuzu gönderiyoruz. Hayırsever vatandaşlarımız tarafından yapılan yardımların desteğiyle bugüne kadar toplamda 52 tır olmak üzere 1340 ton un sevkiyatı yapmış olduk. Bugüne kadar yapılan un yardımlarının maliyeti ise 1.723.029,76 TL’dir. Ayrıca insani yardım tırımızda 10 ton toz şeker, 2 ton beyaz fasulye, 2 ton nohut, 2 ton pilavlık bulgur, 2 ton pilavlık pirinç, 2 ton ayçiçeği yağı, 2 ton salça, 2 ton beyaz peynir olmak üzere toplam 24 ton yardım götüreceğiz. Göndermiş olduğumuz unlar, Türkiye Diyanet Vakfımızın lojistik merkezinde kurulan günlük 300 bin ekmek üretilen fırında kullanılarak El-Bab, Azez ve Cerablus bölgelerinde bulunan yaklaşık 500 bin kardeşimizin sofrasına ekmek olarak ulaşacaktır. ‘Konya’dan Halep’e Bir Çuval Un’ kampanyamız bugün yapılacak sevkiyatlarla sınırlı kalmayacak. Şu anda yardımlarımız devam ediyor. Bir çuval un bedelimiz 85 TL olup yardım etmek isteyen hayırsever kardeşlerimizin Türkiye Diyanet Vakfı Konya Şubemiz, müftülüklerimiz ve camilerimizde asılı olan banka hesap numaralarına yardımda bulunabilirler.” şeklinde konuştu.


 

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (1)
Harun Yılmaz 2 yıl önce
Kampanyanın her aşamasında emeği geçen tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun. Kardeşliği bereketlendirmeye devam inşAllah.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?