banner268

banner250

Konya’da 'Gençlik Yaz Akademisi' düzenlendi

banner265

Konya İl Müftülüğü, lise ve üniversite öğrencilerine yönelik "Gençlik Yaz Akademisi" programı düzenledi.

Konya Müftülüğü 28.07.2020, 17:41
Konya’da 'Gençlik Yaz Akademisi' düzenlendi
© Diyanet Haber

Konya Müftülüğü Diyanet İl Gençlik Koordinatörlüğünce koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitim metoduyla düzenlenen 'Gençlik Yaz Akademisi', İl Müftülüğü Konferans Salonunda gerçekleştirilen kapanış programıyla tamamlandı. 

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, salgın sebebiyle camilerin cemaatle ibadete kapatılması, Kur’an kurslarında yüz yüze eğitimlere ara verilmesi ve bu süreçte sosyal medya alanında yapılan vaaz-irşat hizmetleri hakkında bilgiler vererek çevrimiçi düzenlenen yaz akademisi derslerine katılan öğrencilere ve eğitimcilere teşekkür etti.

Daha sonra İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Kevser Gök, çevrimiçi eğitim sürecinde yapılan dersler ve yapılan sosyal etkinliklerle ilgili katılımcılara görsel sunum eşliğinde bilgi verdi.

Din görevlilerince seslendirilen ezgi ve ilahilerin ardından eğitime katılan 62 öğrenciye hediye ve belge takdim edildi.

Programın ardından 'Yaz Akademisi' çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan İl Müftü Yardımcısı Betül Şimşek Öztürk, lise ve üniversite öğrencilerine yönelik düzenlenen çevrimiçi Yaz Akademisi programına 233 öğrencinin katıldığını, sosyal medya hesapları üzerinden yapılan canlı yayın derslerine ise 879 öğrencinin katıldığını kaydetti.

Toplamda 1 ay süren ve hafta içi 4 gün devam eden akademide; Kur’an-ı Kerim, Sorularla İlmihal, Sahabe Hayatı, Kitap Tahlili, İman Dersleri, Siyer Okumaları, Öncü Şahsiyetler, Bilgi Yarışmaları, Günümüz İnanç Problemleri, İzcilik, Film Okumaları derslerinin yanı sıra sosyal medya üzerinden canlı yayın konukları ile "Akademi Söyleşileri" gerçekleştirildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?