banner297

banner319

Konya'dan Afganistan'a uzanan yardım eli

banner265

Konya İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Konya Şubesi iş birliğinde hazırlanan yardımları taşıyan tırlar, dualarla Afganistan'a uğurlandı.

Konya Müftülüğü 19.01.2022, 12:13
Konya'dan Afganistan'a uzanan yardım eli
© DİHA

Konya il ve ilçe müftülükleri ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Konya Şubesi iş birliğinde hayırseverlerin desteğiyle hazırlanan 2 tır dolusu insani yardım malzemesi, dualarla Afganistan'a uğurlandı.

Tırları uğurlamak amacıyla düzenlenen törende konuşan İl Müftü Vekili Abdullah Yalman, "Hayırsever Konyalı vatandaşlarımızın bağışlarıyla hazırlanan bu tırlar Ankara'ya gidecek, oradan da trenle Afganistan'daki mağdur ve mazlum kardeşlerimize ulaşacak. Bu yardım kampanyası iki gün içerisinde il ve ilçe müftülüklerimizin katkıları, TDV Konya Şubesinin organizesiyle 1 tır un ve 1 tır da gıda malzemesi olmak üzere hazırlandı. Biz biliyoruz ki bu tırlar sadece gıda malzemesi ve yardım paketleri götürmüyor, aynı zamanda Türkiye'deki insanlarımızın sevgisini, selamını ve dualarını götürüyor. Bu hayra vesile olan bütün hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Cenabı Hakk yapmış oldukları yardımları kabul eylesin." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)