banner250

banner203

Din hizmetlerine destek veren imam hatipli öğrenciler ödüllendirildi

Konya Kadınhanı İlçe Müftülüğü, İlçede sürdürülen din hizmetlerine gönüllü olarak katkı sağlayan imam hatip lisesi öğrencilerini ödüllendirdi.

Konya Müftülüğü 13.04.2021, 23:54
Din hizmetlerine destek veren imam hatipli öğrenciler ödüllendirildi
© Diyanet Haber

Kadınhanı İlçe Müftülüğüne bağlı görevlisi olmayan camilerde özellikle cuma günleri gönüllü olarak görev yapan ve din hizmetlerine katkı sunan imam hatip lisesi öğrencileri ödüllendirildi.

Koronavirüs tedbirleri eşliğinde İlçe Müftülüğünde düzenlenen törende konuşan İlçe Müftüsü Mustafa Fatih Yar, “Öğrencilerimiz, vatandaşların cuma namazı kılmakta sıkıntı yaşamaması için her hafta gönüllü olarak din görevlisi bulunmayan bir mahalleye giderek cuma namazı kıldırıyorlar. Hem mesleki tatbikat gerçekleştiren hem de İlçedeki imam hatip ihtiyacının karşılanmasına destek olan din gönüllüsü öğrencilere, gayret ve hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Yar, İlçede sürdürülen din hizmetlerinde gönüllü olarak yer alan öğrencilere hediye takdiminde bulundu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (2)
Gül 3 ay önce
Helal olsun boyle gençlige tebrikler gonullu görev daha cok sevaptır kutluyoruz kardeşlerımızı
Mirac 4 ay önce
Rabbim, böyle gönüllü gençlerimizin ve bu gençlere hediye vererek onure eden Sayın Müftümüzden razı olsun.Rabbim sayılarını çoğaltsın
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?