banner250

banner203

Din görevlisi geleceğe nefes oldu: 1540 adet fidan dikti

Konya Karapınar İlçe Müftülüğüne bağlı İslik Mahalle Camii'nde imam hatip olarak görev yapan Ömer Güneş, bin 540 adet fidanı toprakla buluşturdu.

Konya Müftülüğü 12.01.2021, 12:24
Din görevlisi geleceğe nefes oldu: 1540 adet fidan dikti
© Diyanet Haber

Karapınar İlçe Müftülüğüne bağlı İslik Mahalle Camii İmam Hatibi Ömer Güneş, toplumda farkındalık oluşturmak ve gelecek nesillere yeşil bir miras bırakabilmek amacıyla cemaatiyle birlikte düzenli olarak "Fidan Dikme Etkinliği" düzenliyor.

Mahalle sakinleriyle birlikte binlerce fidanı toprakla buluşturan Güneş, 2019 yılında başlattığı ağaç dikim etkinliğini vatandaşların memnuniyet ve sevinçle karşıladığını, 2020 yılında ise cami çevresi, mezarlık alanı ve mahalle içinde çeşitli bölgelerde olmak üzere toplam 1540 adet fidanı toprakla buluşturduklarını kaydetti.

"Kolay olanın fidanı dikmek olduğunu, zor olanın ise dikilen fidanın bakımı olduğunu" dile getiren Güneş, fidanların sulanması için 2 bin metre damlama sistemi kurduklarını ve mahalle sakinlerine diktikleri fidanların bakımına özen göstermeleri noktasında bilgilendirmede bulunduğunu söyledi.

İlçe Müftüsü Yunus Aydın, geleceğe nefes olacak çalışmaları nedeniyle din görevlisi Güneş'e "Teşekkür Belgesi" takdim etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
Mustafa tekeli 7 ay önce
MAAŞALLAH ALLAH kabul eylesin. Emeği geçen herkese teşekkürler
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?