banner250

banner203

Çocuklara kışlık kıyafet hediye edildi

Konya Karapınar İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Karapınar Şubesi iş birliğinde ihtiyaç sahibi çocuklara kışlık kıyafet yardımında bulunuldu.

Konya Müftülüğü 25.01.2021, 13:13
Çocuklara kışlık kıyafet hediye edildi
© Diyanet Haber

Karapınar İlçe Müftülüğü ile TDV Karapınar Şubesi iş birliğinde,"Sevgi Bağlarını Örüyoruz" projesi kapsamında ihtiyaç sahibi çocuklara yönelik yardım seferberliği başlatıldı.

Kur'an kursu öğreticilerinin hayırsever vatandaşların desteği ile organize ettiği kampanya kapsamında hazırlanan kışlık kıyafetler, ihtiyaç sahibi çocuklara dağıtıldı.

Merkez Kız Kur’an Kursu Yöneticisi Nihal Sevinç, Karapınar halkının yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını belirterek, "El emeği göz nuru ile örülen battaniye, bere, atkı, patik, çorap ve bebek yeleği gibi kışlık giyeceklerle bebek oyuncaklarından oluşan 200 adet paketi dağıtarak ihtiyaç sahibi ailelerin çetin kış şartlarında yanında olmak istedik." dedi.

Kur’an Kursu Öğreticisi Sevinç, iyilik hareketine katkı sağlayan Karapınar Kaymakamlığı ile Karapınar Gençlik Merkezi Müdürlüğüne ve hayırsever vatandaşara teşekkür etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?