Çanakkale şehitleri için 15 bin hatim okundu

Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yıl dönümü dolayısıyla Konya’da din görevlileri ve vatandaşların okuduğu 15 bin hatm-i şerifin duası yapıldı.

Diyanet Haber
Çanakkale şehitleri için 15 bin hatim okundu
banner77

Şehitler için okunan 15 bin hatm-i şerifin duası 18 Mart sabahı yapıldı

Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yıl dönümü dolayısıyla Konya Müftülüğü ve Konya Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde Sultan Selim Camii’nde “Sabah Namazı Buluşmasıdüzenlendi.

Sabah namazı buluşmasında şehitler için okunan 15 bin hatimin de duası yapıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti başlayan etkinlik, sabah namazının kılınmasının ardından tesbihat ile devam etti.

Ardından İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu din görevlileri ve vatandaşlar tarafından şehitler için okunan 15 bin hatm-i şerifin duasını yaptı.

Hatimler Çanakkale şehitleri başta olmak üzere 15 Temmuz şehitlerine, Yeni Zelanda katliamında hayatını kaybedenlere; Doğu Türkistan, Filistin, Mısır, Suriye ve dünyanın farklı bölgelerinde İslam yolunda canlarını feda eden tüm şehitlere bağışlandı.

Programa Konya İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Kara, Konya İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar, Meram İlçe Müftüsü Sabri Kütükçü, Karatay İlçe Müftüsü Mehmet Akpınar, protokol üyeleri, din görevlileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Diyanet Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER