banner297

banner319

Türkiye’de bir ilk: Hafızlara Arapça eğitim fırsatı

banner265

Kocaeli Başiskele İlçe Müftülüğüne bağlı Müftü Halil Günenç Yatılı Erkek Kur'an Kursu bünyesinde açılacak “Arapça Kur’an-ı Anlama Temel Eğitim Programı”na ön mülakat ile öğrenci alınacak.

Kocaeli Müftülüğü 05.08.2019, 16:09
Türkiye’de bir ilk: Hafızlara Arapça eğitim fırsatı
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığınca geçtiğimiz yıl sekiz ilde pilot uygulama olarak başlatılan Arapça Kur’an-ı Anlama Temel Eğitim Programıkapsamında, Başiskele İlçe Müftülüğüne bağlı Müftü Halil Günenç Yatılı Erkek Kur'an Kursu bünyesinde açılacak “Arapça Kur’an-ı Anlama Temel Eğitim Programı”na ön mülakat ile öğrenci alınacak.

Kur'an-ı Anlama Temel Eğitim Programı kapsamında hafızlara Arapça; sarf, nahiv, okuma, yazma ve muhadese konularında alanında uzman öğreticiler tarafından eğitim verilecek.

Eğitim sonunda başarılı olan hafızlara, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından “Kur'an-ı Anlama Temel Eğitim Programı Başarı Belgesi” verilecek.

Kursa katılım şartları ise şu şekilde:

1- Hafızlık Diplomasına sahip olmak,

2- Yirmi yaşını geçmemiş olmak,

3- Mülakatlarda başarılı olmak.

Kocaeli İl Müftülüğü koordinesinde gerçekleştirilecek mülakatlarda başarılı olan adaylar, yeni dönemde proje kursta eğitim görmeye hak kazanacak.

Mülakatlara katılmak isteyen hafızlık diplomasına sahip adayların, 23.08.2019 Cuma gününe kadar ön kayıt yaptırmaları gerekiyor.

Ön kayıtlar İl ve İlçe Müftülüğü ile muftuhalilgunenckk.com adresinden online olarak yapılabilecek.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (3)
Mesut kendirci 3 yıl önce
Oğlum hafızlığını bitirdi şükürler olsun belgesini aldı arapça dersi için imkanımız varmı yatılı yardımcı olursanız sevinirim yaş 17 teşekkür ler
Hiç 3 yıl önce
Telefon hattı hacılar için niçin ayarlanmaz?
İmam 3 yıl önce
maşAllah , ne kadar güzel bir uygulama. inşAllah tam anlamıyla istifade edilir.