banner331

banner319

İbadet için yok engel, yeter ki sen camiye gel

Kocaeli Başiskele İlçe Müftülüğü, engelli vatandaşların ibadetlerini rahatlıkla yerine getirebilmelerini sağlamak amacıyla camilerde dönüşüm başlattı.

Kocaeli Müftülüğü 22.02.2022, 17:24
İbadet için yok engel, yeter ki sen camiye gel

Başiskele İlçe Müftülüğüne bağlı Barbaros Camii'ne engelli vatandaşlar için asansör yaptırıldı.

Hayırsever bir vatandaş tarafından yaptırılan asansör, engelli vatandaşların yanı sıra yaşı ilerlemiş olan cemaat için de büyük kolaylık sağladı.

Öte yandan camide ibadetin önündeki tüm engelleri kaldırmak amacıyla su kesintilerine karşı su deposu, elektrik kesintisinde kullanılmak üzere jeneratör ve soğuk havalarda devreye giren ısıtıcı gibi başka imkanlar da oluşturuldu.

"İbadet için yok engel, yeter ki camiye gel"

Vatandaşların camiye rahatlıkla gelebilmeleri için çalıştıklarını belirten Barbaros Camii İmam Hatibi Kadir Çelikiz, "Camimize ibadete gelen başta yaşlı amcalarımız ve engelli kardeşlerimizin önlerine hiçbir engel çıkmaması için bir asansör yaptırdık. Su kesintilerine karşı su deposu, elektrik kesintilerine karşı da jeneratör yaptırıyoruz. Camimize ibadet veya ziyaret maksadıyla gelen kardeşlerimizin önlerine hiçbir engel çıkmasını istemiyoruz. İbadet için yok engel, siz yeter ki camiye gelin diyoruz ve herkesi ibadet ve ziyaret maksadıyla bekliyoruz." dedi.

Çalışmalardan duyduğu memnuniyet ifade eden Hakan Çelikiz ise evinin başka bir mahallede olmasına rağmen ibadet için Barbaros Camii'ne geldiğini ifade ederek, "Bir engelli vatandaş olarak bu nimetlerden yararlanmanın gururunu ve sevincini yaşıyorum. Ben farklı bir mahallede oturuyorum. İbadetin kolaylığı için buraya geliyorum. Allah yaptıran, vesile olan herkesten razı olsun. Bu asansör yapılmadan önce başka bir camilere gidiyordum. Camilerimiz merdivenli olduğu için bir başkasının yardımı olmadan çıkamıyordum." diye konuştu.

Camiye asansör yapılmadan önce üst kata bastonla çıkmaya çalıştığını ifade eden 82 yaşındaki Servet Tuncay ise, "Üst kata bastonla çıkmaya çalışıyordum ve çok zorlanıyordum. Asansörün yapılmasına vesile olanlardan Allah razı olsun." diye konuştu.

Kaynak: İHA
banner332
Yorumlar (0)