banner324

banner319

Gölcük’te 44 hafız mezun oldu

banner265

Kocaeli Gölcük İlçe Müftülüğüne bağlı İmam-ı Azam Hafızlık Erkek Kur'an Kursu’nda eğitimini tamamlayan 44 öğrenci için "Hafızlık İcazet Merasimi" düzenlendi.

Kocaeli Müftülüğü 20.06.2022, 12:23
Gölcük’te 44 hafız mezun oldu
© DİHA

Gölcük İlçe Müftülüğü İmam-ı Azam Hafızlık Erkek Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimini tamamlayarak Diyanet İşleri Başkanlığınca uygulanan Hafızlık Tespit Sınavı'nda başarılı olan 44 öğrenci için "Hafızlık İcazet Merasimi" düzenlendi.

Yazlık Üçevler Camii’nde gerçekleştirilen merasim, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

İcazet Merasiminde konuşan Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Ramazan Şahan, "Kalplerini Kur’an ile ziynetlendiren hafızlarımızı can-ı gönülden kutluyorum. Anne-babalarını tebrik ediyorum. Hocalarına teşekkür ediyorum." dedi.

Gölcük İlçe Müftüsü Emin Yılmaz ise "Hafızlık Kur’an kurslarımız, Kur’an’ın muhafızlığı sorumluluğunu yerine getirmesinin yanında ayrıca bir beldede hafız yetiştirme mesuliyeti hususunda önemli bir sorumluluğu da üzerimizden kaldırmaktadır. Bu yavrularımızın hafız olmasında mesai mefhumu gözetmeden gece gündüz gayret gösteren hocalarıma teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Merasim, reisulkurra Mustafa Demirkıran'ın yaptığı duanın ardından hafızlara belge ve hediye takdimi ile sona erdi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)