banner261

banner250

Kırşehir’de hafızlar taç giydi

Kırşehir İl Müftülüğüne bağlı Merkez Hatice Hatun Yatılı Kız Kur'an Kursunda hafızlık eğitimini tamamlayan 20 öğrenci için “Taç Giyme ve Hafızlık Belge Takdim Töreni” düzenlendi.

Kırşehir Müftülüğü 06.09.2021, 12:33
Kırşehir’de hafızlar taç giydi
© Diyanet Haber

Kırşehir İl Müftülüğüne bağlı Merkez Hatice Hatun Yatılı Kız Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimini tamamlayan öğrenciler için “Taç Giyme ve Hafızlık Belge Takdim Töreni” düzenlendi.

Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde düzenlenen program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Akabinde İl Müftü yardımcısı Zeynep Önen açılış konuşması yaparak 20 hafızı daha Kırşehir’e kazandırmanın gururunu yaşadıklarını belirtti.

Kur’an öğretimi ve hafızlık eğitiminin önemine değinen Önen, öğrencilere bundan sonraki eğitim-öğretim hayatlarında başarılar dileyerek, kendilerini yetiştiren hocalarına ve hafızlık eğitimi boyunca onları madden ve manen destekleyen ailelerine teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Hafızlık Tespit Sınavı'nda başarılı olarak "Hafızlık Belgesi" almaya hak kazanan öğrencilere belgeleri verildi, taçları takıldı.

Törende hafızlar, İl Müftülüğü tarafından altın ve Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından çeşitli kitap ve hediyelerle ödüllendirildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)