banner250

banner246

Din Kisvesi Altında, Aslında Husumet Dolu Olan Bu İhanet Şebekesi, Milletine Silah Doğrulttu

Kırşehir İl Müftülüğü tarafından 15 Temmuz Etkinlikleri Kapsamında “Dini İstismar Eden Terör Örgütleri İle Mücadele “ konulu Panel Düzenlendi.

Kırşehir Müftülüğü 17.07.2018, 23:55
Din Kisvesi Altında, Aslında Husumet Dolu Olan Bu İhanet Şebekesi, Milletine Silah Doğrulttu
© Diyanet Haber

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri Programı kapsamında Kırşehir İl Müftülüğü tarafından Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde Diyanet İşleri Başkanlığı Cami Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Neşet Bodur, Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Dr. Yunus Keleş ve Ankara Müftülüğü Uzman Vaiz Ayşe Akkoç’un konuşmacı olarak katıldığı “Dini İstismar Eden Terör Örgütleri İle Mücadele”  isimli panel düzenlendi.

Düzenlenen programa Kırşehir Valisi sayın İbrahim AKIN, İl Müftüsü Mehmet YAMAN, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan BİLGİN, İl Emniyet müdürü İsmail Hakkı AKYÜZ, daire müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu yöneticileri, Din görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İstiklal marşının okunması ile başlayan programda daha sonra görevliler tarafından “Ezanları susturan darbelerden, darbeleri susturan ezanlara” temasıyla sela okundu. Okunan selanın ardından Kuran-ı Kerim tilaveti yapıldı.

Açılış konuşmasını İl Müftüsü Mehmet YAMAN yaptı. YAMAN; “FETÖ terör örgütü hainlerinin 15 Temmuz gecesi yapmaya çalıştığı kanlı darbe girişiminde necip milletimiz, bu ülkeyi bölmeye çalışan hainlere karşı Kurtuluş savaşında, Çanakkale'de düşmana nasıl cevap vermişse 15 Temmuz gecesinde de cevabı aynı şekilde vermiştir..” dedi.

Daha sonra Diyanet İşleri Başkanlığı Cami Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Neşet Bodur, Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Dr. Yunus Keleş ve Ankara Müftülüğü Uzman Vaiz Ayşe Akkoç’un konuşmacı olarak katıldığı ‘Dini İstismar Eden Terör Örgütleri İle Mücadele’ isimli panele geçildi.

Kırşehir İl Müftülüğü tarafından düzenlenen panelde konuşan Diyanet İşleri Başkanlığı Cami Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Neşet Bodur, insanın Allah ve peygamber ile olan bağını ve diğer insanlar ilişkilerini samimiyet ve doğruluk üzerine kurduğunu söyledi.

Ülkede hain bir ihanet şebekesinin insanların samimiyetini, dini hassasiyetini kullandığını dile getiren Bodur, konuşmasına şöyle devam etti; "Hadis-i şeriflere bakıldığında Allah'a ve İslam dinine büyük bir huşu ve samimiyet içerisinde bağlılık gereklidir. Samimiyetin yanında İslam dini kulluğun sadece Allah'a yapılması gerektiğini, Allah'ın rızasını kazanmak için dini vecibeler yapılırsa, ibadet ibadettir, kulluk da ancak böyle kulluk olur.

Samimiyet ile inanmak ve insanlığa zararlı olmayan işler içerisinde olmaktır. Milletin sadaka, zekatını kurbanlarını çalarak örgütlenenler, İslam aleminin göz bebeği olan Türkiye'de bu millete karşı bir hain kalkışmaya cüret ettiler. Kurtuluş Savaşında bizler iman üstünlüğü ile bunu başararak memleketimizi koruduk, 15 Temmuz'da da aynı şekilde koruduk. Din kisvesi altında, aslında husumet dolu olan bu ihanet şebekesi, milletine silah doğrulttu. Hain örgüt insanların samimiyetini ve dini hassasiyetlerini kullanarak ülkeye, millete zarar verdi." dedi. 

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)