banner250

banner246

“Aile bozulduğu zaman o toplumda huzur kalmaz”

Diyanet İşleri Başkanlığınca ülke genelinde sürdürülen “Temel Aile Bilinci Eğitimi” projesi kapsamında Kırşehir Müftülüğü tarafından personele yönelik eğitim semineri düzenlendi.

Kırşehir Müftülüğü 18.02.2019, 10:26
“Aile bozulduğu zaman o toplumda huzur kalmaz”
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan Temel Aile Bilinci Eğitimi projesi kapsamında Kırşehir Müftülüğü Kur’an kursu öğreticilerine yönelik eğitim semineri düzenledi. 

Ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi amacıyla hazırlanan eğitim seminerine il genelinde görev yapan Kur’an kursu öğreticileri katıldı.

Seminerde ayrıca tecrübe paylaşımı yapıldı ve güncel konular değerlendirildi.

Seminerin kapanışında konuşan Kırşehir Müftüsü Mehmet Yaman, ailenin önemine değinerek şunları söyledi: 

“Biliyorsunuz ki aile konusu toplumun çok hassas olduğu bir konudur. Aile bir toplumun çekirdeğidir, özüdür. Aile bozulduğu veya yaralandığı zaman o toplumda huzur kalmaz. İl Müftülüğümüzce düzenlenen ve üç gün süren bu eğitim sonunda aldığınız eğitimi, başta çocuklar olmak üzere toplumun her kesimine aktarmanızı istiyorum. Burada öğrendiklerinizi hem ailenizde uygulayacaksınız hem de kurslarınızdaki öğrencilerinize anlatacaksınız. Ailelerimizin Kur’an ve sünnet eksenli sahih dini bilgi çerçevesinde kurulmasına, korunmasına ve güçlendirilmesine yardımcı olacaksınız.”

Eğitim seminerine katılanlara "Katılım Belgesi" verildi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)