banner258

banner250

On Kıta Bir Vatan, İlelebet İstiklal

Kırklareli Pehlivanköy İlçe Müftülüğü, gençlere yönelik “On Kıta Bir Vatan, İlelebet İstiklâl” konulu resim ve kompozisyon yarışması düzenledi.

Kırklareli Müftülüğü 08.03.2021, 15:58
On Kıta Bir Vatan, İlelebet İstiklal
© Diyanet Haber

Pehlivanköy İlçe Müftülüğü, İstiklal Marşı ve milli şair Mehmet Akif Ersoy’un gençler tarafından daha iyi anlaşılması amacıyla; “On Kıta Bir Vatan, İlelebet İstiklâl” konulu resim ve kompozisyon yarışması düzenledi.

İki ayrı dalda düzenlenen yarışmanın Ödül Takdim Töreni'nde konuşan İlçe Müftüsü Faruk Uslu, yarışmaların çocuk ve gençlere ulaşmak, onlara dini ve milli değerleri benimsetmek için büyük bir fırsat olduğunu belirtti.

Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde ülke genelinde sürdürülen "Gençliğe Değer" projesi hakkında bilgiler veren İlçe Müftüsü Uslu, din hizmetini toplumun tüm kesimlerine ulaştırma gayesi çerçevesinde her bir din görevlisinin en az 10 gence ulaşmaya ve onlarla iletişim halinde olmaya çalıştığını ifade etti.

Konuşmaların ardından tüm yarışmacılara hediye takdim edildi.

Komisyon üyelerinin değerlendirmesi sonucunda kompozisyon dalında İrem Öncü birinci olurken Akasya Uzun ikinci, Elif Eylül Yanar ise üçüncü oldu.

Resim yarışmasında ise Mustafa Çeliktürk birinci, Mustafa Kerem Öncü ikinci, İremnur Engin üçüncü oldu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?