banner203

banner250

Kırklareli Valisi Osman Bilgin’den Kardeşliğe Katkı

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı Organizesi ile yürütülen Vekâlet ile Kurban Kesimi kampanyasına destek verdi

Kırklareli Müftülüğü 06.08.2018, 15:33
Kırklareli Valisi Osman Bilgin’den Kardeşliğe Katkı
© Diyanet Haber

Kırklareli İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, TDV Kırklareli Şube Temsilcisi Halim Altıparmak ile Kırklareli Valiliğini ziyaret etti.

Kırklareli İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Kırklareli Valisi Osman Bilgin'e ilde yürütülen din hizmetleri, Kurban Hizmetleri, dini ve Hayri Hizmetler, inşaat çalışmaları, Kur'an Kursu hizmetleri ve diğer yürütülen hizmetler konusunda bilgi sundu.

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Halkımıza en güzel, en güncel, kalpleri ve gönülleri tatmin edecek, milli ve dini dayanışmamıza vesile olacak faaliyetler ile başta din istismarı olmak üzere, bölücü ve yıkıcı akımlara karşı vatandaşlarımızı bilgilendirecek ve farkındalık oluşturacak çalışmalara yönelik özverili gayretleri görüyorum. Bu alanda çalışmaların daha da arttırılması gerekmektedir. Diyanet İşleri Başkanlığını küresel ölçekte gerçekleştirdiği başta Vekâletle Kurban hizmetleri olmak üzere bu uygulamalar için tebrik ediyorum, ben de bu kampanyaya mutlulukla katılıyorum" dedi.

Kırklareli Valisi Osman Bilgin Vekâletle Kurban bağış makbuzunu imzaladı ve TDV hizmet şapkasını takarak heyetle fotoğraf çektirdi.

Kırklareli İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, ilde gerçekleştirilen Kurban Hizmetleri konusunda yaptığı açıklamada: "İl Müftülüğü olarak Kurban hizmetleri konusunda değerli personelimizi bilgilendirdik. Kurban konusunda hem pankart hem de stantlar açmak suret ile farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığımız da vekâletle kurban organizasyonunu en iyi yapan şeffaf, güvenilir kurumlardan bir tanesidir. Kurban sadece etleşmek değil dertleşmektir. Ben de Vekâletle kurban organizasyonuna gönüllülükle katılıyorum. Rabbim başta kurban ibadeti olmak üzere tüm taatlarımızı kurbiyyetine vesile eylesin" dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?