banner250

banner246

Kırklareli Müftülüğünce Hazırlanan Afişler, İl Genelinde Dağıtıldı

Kırklareli Valiliği Bağımlılıkla Mücadele Kurulu periyodik aralıklarla toplanarak bağımlılıkla mücadele konusunda kurum ve kuruluşların faaliyetlerini değerlendiriyor

Kırklareli Müftülüğü 20.08.2018, 14:23
Kırklareli Müftülüğünce Hazırlanan Afişler, İl Genelinde Dağıtıldı
© Diyanet Haber

Her kurum, kendi alanına giren konularda aylık olarak yaptığı çalışmaları kurula sunuyor. Bağımlılıkla Mücadele Kurulu, Kırklareli İl Müftülüğü tarafından hazırlanan “Tutsak olma, Özgür ol “ afişini uygun bularak il çapında tüm kamu kurum ve kuruluşlarının giriş kapılarına asılmasına karar verdi.
Kırklareli Müftüsü Hüseyin Demirtaş bağımlılıkla mücadele konusunda yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Bağımlılıkla Mücadele,  bağımsızlık mücadelesine dönmüştür. Hakikaten gençliğimiz ve insanımız tütün, uyuşturucu, alkol,  kumar ve teknoloji bağımlılığının etkisi altındadır. Bu konuda devletimiz tüm kurum ve kuruluşlara sorumluluklar yükledi. 2018-2023 Uyuşturucu ile Mücadele Ulusal Strateji Belgesi ve Eylem Planı yayınlandı. Kırklareli İl Müftülüğü, il çapında uyuşturucuya olan talebin önlenmesi kapsamında tanıtım ve bilgilendirme çalışması yapıyor. Kurumca hazırlanan afiş ve pankart çalışmamız, kurul tarafından uygun görülerek il çapında tüm resmi kurum ve kuruluşlara asıldı. Bin civarında afişin tüm ilçelerde asılması sağlandı. Ayrıca il merkezinde ise pankartlar halinde uyuşturucuların zararları hakkında kamuoyu bilgilendirilmiş oldu. Yaz Kur'an Kursu Öğrencilerini bilgilendirmek için de Yeşilay ile birlikte Kur'an Kursu ve Camilerimiz gezildi. Bu vesile ile Yeşilay Derneği Şube Yönetim Kurulu Başkan Vedat Acar bey’e, Müftülük Şube Müdürümüz olan ayrıca Yeşilay Derneğinin yönetim kurulu üyeliğini de deruhte eden Seyit Ali Aydil bey ve Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinatörü imam-hatip Mustafa Önalır hocamıza özverili çalışmaları için çok teşekkür ediyorum. Yine talep önleme ve vatandaşlarımızı uyuşturucunun zararları ve etkileri konusunda aydınlatan vaizlerimizi ve cami görevlerimizi tebrik ediyorum.” 

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?