banner297

banner319

Bölge birincisi Kırklareli’nden

banner265

Diyanet İşleri Başkanlığınca "2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle ülke genelinde düzenlenen yarışmalarda bölge elemeleri devam ediyor. 

Kırklareli Müftülüğü 16.06.2021, 12:00
Bölge birincisi Kırklareli’nden
© Diyanet Haber

"2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri çerçevesinde Diyanet İşleri Başkanlığınca imam hatip, müezzin kayyım ve Kur'an kursu öğreticileri arasında çeşitli yarışmalar düzenleniyor.

İllerde yapılan elemelerde birinci olan din görevlilerinin katılımıyla bölge finalleri gerçekleştiriliyor.

Bu kapsamda "Erkek Din Görevlileri Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması 6. Bölge Finali" gerçekleştirildi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında çevrimiçi gerçekleştirilen 6. Bölge Erkek Din Görevlileri Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması'na; Çanakkale, Yalova, Bursa, Kırklareli, Tekirdağ, Edirne, Balıkesir, Kütahya, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik’te birinci olan din görevlileri katıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanlığı koordinesinde oluşturulan sınav komisyonunun değerlendirmeleri sonucunda, Kırklareli birincisi olarak yarışmaya katılan Kırklareli Merkez Tarihi Hızırbey Camii Müezzin Kayyımı Adem Demircioğlu bölge birincisi oldu.

Bölge birincisi olarak Türkiye finaline katılmaya hak kazanan Demircioğlu’nu tebrik eden Kırklareli İl Müftüsü Aydın Yığman, 14 Eylül 2021 tarihinde Malatya’da gerçekleştirilecek "17. Erkek Din Görevlileri Türkiye Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Finali”nde Demircioğlu’na başarılar diledi.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)