banner331

banner319

Yaz Kur’an Kursu öğrencilerine pasta eğitimi verildi

Kırıkkale İl Müftülüğü tarafından Yaz Kur’an Kursu öğrencilerine yönelik pasta eğitimi düzenlendi.

Kırıkkale Müftülüğü 05.07.2022, 16:27
Yaz Kur’an Kursu öğrencilerine pasta eğitimi verildi
© DİHA

Okulların tatile girmesinin ardından "Geldi Yaz Tatili, Şimdi Kur'an Öğrenme Vakti" sloganıyla 27 Haziran’da başlayan yaz Kur’an kurslarında eğitim faaliyetleri ve etkinlikler devam ediyor. 

Yaz Kur’an Kursularında öğrencilerin hem öğrenmesi hem eğlenmesini sağlamak amacıyla verilen dini eğitimlerin yanında yüzme, okçuluk, el sanatları, spor faaliyetleri gibi çeşitli eğitimler ve etkinlikler de düzenleniyor.

Bu kapsamda Kırıkkale İl Müftülüğü ve Kırıkkale Halk Eğitim Merkezi iş birliğinde Yaz Kur’an Kursuna kayıtlı 13 yaş ve üzeri öğrencilere yönelik pasta eğitimi gerçekleştirildi.

İl Müftülüğü Lale Yemekhanesi'nde gerçekleştirilen etkinliği ziyaret eden İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar, kız öğrencilere yönelik pasta eğitiminin gerçekleştirilmesine katkı sağlayanlara teşekkür etti, öğrencilere başarılar diledi.

Pasta eğitiminin Selim Özer Yaz Kur’an Kursu ve Furkan Camii Yaz Kur’an Kursu öğrencilerinin katılımlarıyla pazartesi günleri devam edeceği bildirildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (1)
Şulenur hoca 1 ay önce
Bizler de Yomra Müftülüğü olarak pazar günleri kızlarımıza dinî ve ahlâkî konularda sohbetin yani sıra mutfak ve diğer ev işleri konularında eğitim veriyorduk. Sene 2018-2019