banner331

banner319

Miniklerden anlamlı destek

Kırıkkale İl Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş grubu Kur'an kurslarında eğitim gören öğrenciler, harçlıklarını Suriye'deki çadır kentlerde yaşam mücadelesi veren kardeşleri için bağışladı.

Kırıkkale Müftülüğü 01.03.2022, 13:41
Miniklerden anlamlı destek
© DİHA

Kırıkkale İl Müftülüğüne bağlı Bülenthan Camii ve Ümmülkura Camii 4-6 Yaş Kur'an Kursu öğrencileri, harçlıklarını Suriye'deki kardeşleri için bağışladı.

Kur'an kursu öğreticileri rehberliğinde İl Müftülüğünü ziyaret eden minikler, kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını Suriye'deki kardeşlerine ulaştırılmak üzere İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Kırıkkale Şubesi Başkanı Hasan Hayri Yaşar'a teslim etti.

Miniklerin bağışını TDV adına kabul eden İl Müftüsü Yaşar, 4-6 yaş döneminde verilen eğitimin önemine dikkati çekerek 4-6 yaş Kur'an kurslarının bu noktada önemli bir görev ifa ettiğini söyledi.

Kırıkkale'de daha fazla 4-6 yaş Kur'an kursu sınıfı açmak istediklerini belirten Müftü Yaşar, "Bu önemli görevi özverili bir şekilde yerine getiren Kur'an kursu öğreticilerine gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner332
Yorumlar (0)