banner250

banner203

Müftülerden ‘millete vefa’ örneği

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın Diyanet personeline yaptığı çağrı karşılık buldu, çok sayıda din görevlisi, maaşını koronavirüs salgını dolayısıyla mağduriyet yaşayan ailelere bağışladı.

Kilis Müftülüğü 03.04.2020, 17:28
Müftülerden ‘millete vefa’ örneği
© Diyanet Haber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" başlığıyla başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na destek olmak amacıyla, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın; "Maaşını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla Diyanet personeline yaptığı çağrının ardından, Türkiye genelinde çok sayıda din görevlisi kampanyaya bağışta bulundu.

Bu kapsamda, Kilis İl Müftüsü ve İl Müftü yardımcıları da maaşlarını kampanyaya bağışladı.

"Maaşını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş" kampanyasına desteklerini, İl Müftülüğünde düzenlenen toplantıyla duyuran İl Müftüsü Abdurrahman Şahin, şunları kaydetti:

"Bizleri dinine hizmetkâr kılan Rabbimize şükürler olsun. Beytullah’ın birer şubesi olan camilerimize, Allah’ın yüce kelamının öğretildiği Kur’an kurslarımıza desteğini esirgemeyen aziz milletimize vefa, mazlum ve mağdurları her zaman himaye eden devletimize karşı minnet borcumuzun bir gereği olarak, başlatılan yardım kampanyasına Müftü yardımcılarımızla birlikte maaşlarımızın büyük bir kısmını bağışlayarak destek olacağız." dedi. 

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?