banner331

banner319

Kilis'te Yaz Kur'an Kursları Arası Futbol Turnuvası başladı

Kilis İl Müftülüğü tarafından yaz Kur'an kurslarında eğitim gören öğrenciler arasında "Kardeşlik Futbol Turnuvası" düzenlendi.

Kilis Müftülüğü 02.08.2022, 09:54
Kilis'te Yaz Kur'an Kursları Arası Futbol Turnuvası başladı
© DİHA

Kilis İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü organizasyonunda ve Kilis Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İlim Yayma Cemiyeti ile Diyanet Sen sponsorluğunda düzenlenen "Yaz Kur'an Kursları Arası Kardeşlik Futbol Turnuvası" başladı.

Şehit Hasan Özüberk Anadolu Lisesi Halı Sahası’nda düzenlenen turnuvaya Kilis müftülüğüne bağlı 16 camiden 16 takım ve 192 genç katıldı.

"Gençlerimizin kardeşlik ve dayanışma duygularını pekiştirmeyi hedefliyoruz"

Turnuva öncesinde Diyanet Habere açıklamalarda bulunan Kilis İl Müftüsü Abdurrahman Şahin, "Yaz Kur'an kursları kapsamında camilerde, Kur'an kurslarında Kur'an eğitimi verildiğini bunun yanı sıra sportif etkinlikler ile gençlerin  moral motivasyonlarını arttırmayı kardeşlik ve dayanışma duygularını pekiştirmeyi hedeflediklerini" ifade etti.

İl Müftüsü Şahin, "Bu organizasyona destekleri sebebiyle, Gençlik Koordinatörlerimize, öğrencilerimiz ile turnuvaya katılım sağlayan cami görevlilerimize ve takımlarımıza teşekkür ediyorum. Turnuvaya katılan öğrencilerimize başarılar diliyorum." dedi.

Turnuva İl Müftüsü Abdurrahman Şahin’in başlama vuruşu ile başladı.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)