banner203

banner250

Hiçbir makam anne-baba olma şerefinden büyük değildir

“2019 Yılı Mevlid-i Nebi Haftası” kapsamında Kilis İl Müftülüğünce çok sayıda program düzenlendi.

Kilis Müftülüğü 14.11.2019, 17:04
Hiçbir makam anne-baba olma şerefinden büyük değildir
© Diyanet Haber

‘Peygamberimiz ve Aile’ konulu konferans

Kilis Alaaddin Yavaşça Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘Peygamberimiz ve Aile’ konulu konferansa Diyanet İşleri Uzmanı Fatih Yıldız konuşmacı olarak katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açış konuşmasını İl Müftüsü Abdurrahman Şahin; “Güçlü toplum, güçlü aile bağları ile kurulur. Hiçbir gerekçe ya da meşgale aile olmayı ertelemeye ve aileyi ihmal etmeye mazeret olamaz. Hiçbir meslek ya da hedef, aile kurmaktan, anne-baba olmaktan daha önemli kabul edilemez. Hiçbir makam ve mevkii, anne-baba olma şerefinden ve sorumluluğundan büyük olamaz. Elbette hayatın her alanında olduğu gibi ailede de zaman zaman zorluklar, kırgınlıklar, gerilimler yaşanması mümkündür. Önemli olan karşılaşılan sıkıntıları, sabır, hoşgörü ve fedakârlıkla göğüslemek, haksızlığa yol açmadan şefkat, itidal ve adaletle aşmaya çalışmaktır.” dedi.

Diyanet İşleri Uzmanı Fatih Yıldız ise ‘Hz. Peygamber (s.a.s.) ve Aile’ konusunu Kur’an-ı Kerim’den ve Hz. Peygamberin yaşantısından örneklerle ele aldı.

Suriyeli yetimler unutulmadı

Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında Kilis Müftülüğünce düzenlenen etkinlikler kapsamında Suriyeli yetim çocuklar ziyaret edildi.

Kadınlara özel program düzenlendi

Kilis Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosunca kadınlara yönelik program düzenlendi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program ilahiler ve şiirlerle devam etti.

İl Vaizi Tuba Altuncu Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında bir sunum yaptı.

Program Vaizi İlknur Türe’nin duasıyla tamamlandı.

Malezyalı yardım derneğinden Kilis Müftülüğüne ziyaret

Öte yandan Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla Suriye’de Zeytin Dalı Harekât bölgesine destek için gelen Malezya Mapim Derneği yetkilileri, Kilis Müftülüğünü ziyaret etti.

Ziyarette Zeytin Dalı Harekâtı ile terörden arındırılan bölgede yapılacak faaliyetler hakkında İl Müftüsü Abdurrahman Şahin’le görüşen yetkililer, Suriye’deki faaliyetlere Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla destek vermek istediklerini belirttiler.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?