banner250

banner246

Güneydoğu Anadolu Bölgesi İrşat Stratejisi Çalıştayı düzenlendi

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen irşat stratejisi çalıştayları kapsamında “Güneydoğu Anadolu Bölge Çalıştayı” gerçekleştirildi.

Kilis Müftülüğü 31.03.2021, 19:42
Güneydoğu Anadolu Bölgesi İrşat Stratejisi Çalıştayı düzenlendi
© Diyanet Haber

Koronavirüs tedbirleri kapsamında çevrimiçi olarak gerçekleştirilenGüneydoğu Anadolu Bölgesi İrşat Stratejisi Çalıştayı"na Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak, İrşat Hizmetleri Daire Başkanı Zekeriya Abdulazizoğlu, Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Sema Yiğit, İrşat Hizmetleri/Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanlığı uzmanları ile Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin, Siirt, Şanlıurfa ve Şırnak il müftüleri ve irşat kurulu üyeleri katıldı.

Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak'ın açılış konuşmasıyla başlayan çalıştayda, Kilis İl Müftüsü Abdurrahman Şahin, Vaaz-İrşat Hizmetlerinin verimliliğini arttırılması ve irşat hizmetleriyle ilgili yaşanan sorunların tespitine dair görüş ve değerlendirmelerde bulundu.

İrşat hizmetlerinin geliştirilmesine yönelik tespit, teklif ve önerilerin sunulduğu “Güneydoğu Anadolu Bölgesi İrşat Stratejisi Çalıştayı" değerlendirme ve kapanış oturumuyla sona erdi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?