banner199

banner103

KKTC’den Mehmetçik için dua

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde yaşayan Müslümanlar, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek için operasyon düzenleyen Mehmetçik için Fetih suresi okudu ve dua etti.

Kıbrıs 13.10.2019, 13:03
KKTC’den Mehmetçik için dua
© Diyanet Haber
banner200

Kıbrıs’ın sembol camisi Hala Sultan’da sabah namazında bir araya gelen yüzlerce Kıbrıslı, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla terör örgütü PKK/PYD ve DEAŞ'a karşı başlattığı Barış Pınarı Harekatı'nın zaferle sonuçlanması için Fetih suresi okuyup dua etti.

Hala Sultan Camii’nde gerçekleşen buluşmada, namazdan önce fetih suresi okundu. Namazın ardından ise sabah namazı zikri ile salatü selamlar getirildi.

Daha sonra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Din Hizmetleri Müşaviri Erdoğan Eken’in yaptığı konuşmanın ardından eller Mehmetçiğin zaferle operasyonu tamamlaması için semaya açıldı.

Programa, T.C. Lefkoşa Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Erdoğan Eken, din görevlileri ve çok sayıda vatandaş katılarak Mehmetçiğe destek oldu.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)