banner250

banner203

Hala Sultan Camii'ndeki ilk kandilde anavatana dua

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Türkiye Diyanet Vakfı tarafından yaptırılan ve geçtiğimiz günlerde ibadete açılan Hala Sultan Camii'nde Miraç Kandili programı düzenlendi.

Kıbrıs 03.04.2019, 16:21
Hala Sultan Camii'ndeki ilk kandilde anavatana dua
© Diyanet Haber

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfınca inşa edilerek Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından ibadete açılan Hala Sultan Camii'nde ilk kandil coşkusu yaşandı.

Kıbrıslı Müslümanlar, yavru vatanın her bölgesinden Lefkoşa Din Hizmetleri Müşavirliğince düzenlenen Miraç Kandili programı için Hala Sultan Camii'ne akın etti.

Hala Sultan Camii'nde akşam namazı ile yatsı namazı arasında gerçekleşen kandil özel programı Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı, mevlid-i şerif ve ilahilerle devam etti.

Miraç konusunun cemaate anlatıldığı program, cemaatin kandilleşmesiyle tamamlandı.

Öte yandan, Lefkoşa Din Hizmetleri Müşavirliği bünyesinde görev yapan kadın görevliler tarafından, Hala Sultan Camii'nde öğle namazı öncesinde kadınlara yönelik program düzenlendi.

Kandil programı için camiye gelen Müslümanlar, Hala Sultan Camii'ni KKTC’ye kazandıran anavatan Türkiye’ye ve Türkiye Diyanet Vakfına teşekkür etti. 


 

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)