banner250

banner246

Yazıyorum/Çiziyorum etkinliğinde ödüller sahiplerini buldu

Kayseri İl Müftülüğü, devlet koruması altındaki çocuklara yönelik “Yazıyorum/Çiziyorum” konulu etkinlik düzenledi.

Kayseri Müftülüğü 22.02.2021, 16:18
Yazıyorum/Çiziyorum etkinliğinde ödüller sahiplerini buldu
© Diyanet Haber

Kayseri İl Müftülüğünce devlet koruması altındaki çocukların manevi değerleri içselleştirmeleri, bu değerlerle güçlenerek sorunların üstesinden gelme ve toplumla bütünleşme becerisi kazanmaları amacıyla çocuk evleri, çocuk evleri siteleri ve çocuk destek merkezlerindeki çocukların katılımıyla "Yazıyorum/Çiziyorum" etkinliği düzenlendi.

"Paylaşma ve Yardımlaşma", "İnsan Sevgisi", "Çevre Bilinci", "Dua Etmek", "Selamlaşma", "Mahremiyet Bilinci", "Kul Hakkı", "Kanaatkâr Olmak", "Güvenilir Olmak" ve "Merhametli Olmak" gibi değer başlıklarıyla gerçekleşen etkinlik kapsamında dereceye giren çocuklar düzenlenen törenle ödüllendirildi.

Koronavirüs tedbirlerine riayet edilerek düzenlenen ödül töreninde gençlere seslenen İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven, "Gençler; hayatınızın baharındasınız. Hayata yeni adım atıyorsunuz. Bu yaşlarınızı iyi değerlendirin. İyi bir insan ve mümin olma hususunda kendinizi geliştirin." dedi.

Müftü Güven, "Başta Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetlerdeki yöneticilerimize ve rehberlerimize, sonra hem sizlere hizmet eden annelerinize hem sizlere hizmet veren hocalarımıza şahsım ve teşkilatım adına teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Kayseri Müftülüğünce etkinliğe katılan tüm çocuklara "Katılım Belgesi" ile birlikte çeşitli hediyeler takdim edildi.

Törene Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Abdurrahman Pınar ile İl Müftü Yardımcısı Sedanur Sezen ve çocuklar katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?