banner297

banner319

Üniversite öğrencileri iftarda buluştu

banner265

Kayseri İl Müftülüğü, üniversite öğrencilerine yönelik iftar programı düzenledi.

Kayseri Müftülüğü 23.04.2022, 12:19
Üniversite öğrencileri iftarda buluştu
© DİHA

Kayseri İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından üniversite öğrencilerine yönelik iftar programı düzenlendi.

Erciyes Üniversitesi Camii altından bulunan Diyanet Gençlik Merkezi’nde kurulan iyilik sofrasında gençlerle buluşan İl Müftüsü Yusuf Akkuş, gençlerle hasbihal etti.

İl Müftüsü Akkuş, “Genç, farsça bir kelimedir ve hazine anlamına gelmektedir. Sizler bizim hazinemizsiniz. Hazinesi sağlam olan korkmaz. Misyonerlere dikkat edeceğiz. Zira onlar üniversitelere sızmaya çalışıyor ve olumsuz örnek oluyorlar. Aile ortamımızı ve ahlakımızı bozmak için milyarlarca dolar para harcıyorlar. Her yerde çalışıyorlar. Mehmet Akif’in ifadesiyle ‘Sahipsiz vatanın batması haktır, sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır.’ Ezanına sahip çıkacaksın, örfüne sahip çıkacaksın, edebine sahip çıkacaksın, ahlakına sahip çıkacaksın, memleketine sahip çıkacaksın. Bizi ahlaken çökertmeye çalışıyorlar. Buna fırsat vermeyeceğiz. Biz bayrağı size en güzel şekilde, aldığımız şekilde teslim etmeye gayret ediyoruz. Siz de buna hassasiyet göstereceksiniz. Rabbim zihin açıklığı versin. Rabbim hayırlı, bereketli, uzun ömürler versin. Memleketimize hayırlı hizmetler yapmayı hepimize nasip eylesin.” dedi.

İftar yemeği sonrası topluca akşam namazı kılındı ve dua yapıldı. Yaklaşık 400 öğrencinin katıldığı iftar programı gençlik koordinatörlüğü tarafından çay ikramı yapılması ile sona erdi.

Düzenlenen programa Kayseri Üniversitesi Develi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lütfullah Cebeci, İl Müftü Yardımcısı Yaşar Bolat, İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörü İsa Güler ve üniversite öğrencileri katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)