banner250

banner246

Temel Aile Bilinci Eğitimi seminerleri devam ediyor

Diyanet İşleri Başkanlığınca ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi amacıyla hazırlanan “Temel Aile Bilinci Eğitimi” projesi kapsamında düzenlenen seminerler devam ediyor.

Kayseri Müftülüğü 02.01.2020, 16:29
Temel Aile Bilinci Eğitimi seminerleri devam ediyor
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığınca ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi konusunda toplumun bilgilendirilmesi amacıyla hazırlanan Temel Aile Bilinci Eğitimi” projesi kapsamında ülke genelinde seminerler düzenleniyor.

Seminerlerle; aileyi tehdit eden riskler ve yeni sorun alanları karşısında ailenin güçlendirilmesi hedefleniyor. Toplumun en ücra köşelerine kadar ulaşabilme imkânına sahip din görevlilerinin kendileri ve ailelerinden başlanarak toplumun bütün kesimlerine temel aile bilincinin ulaştırılması hedefleniyor.

Bu kapsamda Kayseri İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından “Temel Aile Bilinci Eğitimi” semineri düzenlendi.

İl Müftülüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen seminere Kocasinan İlçe Müftülüğü bünyesinde görevli imam-hatip, müezzin-kayyım ve Kur'an Kursu öğreticileri katıldı.

İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından koordine edilen seminerlerin Kayseri’nin bütün ilçelerinde düzenlenmesi planlanıyor.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)