banner250

banner246

Resim ve kompozisyon yarışması ödül töreni

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ramazan ayı münasebetiyle ortaokul öğrencilerine yönelik "Ramazan ve İnfak" temalı resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere Kayseri Müftülüğü tarafından ödül töreni düzenlendi. 

Kayseri Müftülüğü 27.06.2019, 17:46
Resim ve kompozisyon yarışması ödül töreni
© Diyanet Haber

Ödül törenine katılan İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven tarafından yarışmada dereceye giren öğrencilerden biricilere yarım altın, ikinci ve üçüncülere çeyrek altın verildi. Ayrıca tüm yarışmacılara Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından oluşan kitap seti hediye edildi.

Komisyonun seçimi sonucunda; kompozisyon dalında Hacılar ilçesi Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Zeynep Büşra Çakır birinci, Akkışla İlçesi Merkez İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Ümmühan Burak ikinci ve Melikgazi ilçesi Fatin Rüştü Zorlu Ortaokulu öğrencisi Sefa Biçer ise üçüncü oldu.

Resim dalında ise Kocasinan ilçesi Gazioğlu Ortaokulundan Gülfidan Kesgin birinci, Develi ilçesi Şehit Üsteğmen Ömer Mavi Ortaokulundan Melike Sude Samatlı ikinci, Melikgazi ilçesi Şehit Ali Örnek Ortaokulundan Gizem Nur Karabudak ise üçüncü oldu.

İl Müftülüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen yarışmanın komisyon başkanlığını İl Müftü Yardımcısı Ahat Taşcı, komisyon üyeliğini ise Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. A.Kürşat Albayrak, Türk Dili ve Edebiyat Öğretmeni İkbal Bulut, Görsel Sanatlar Öğretmeni Ercan Şener, Din Hizmetleri ve Eğitim Şube Müdürü Sahfet Issı, İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörleri Vaiz İsa Güler ve Tuba Köse yaptı. 
 

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?