banner250

banner246

Öğrenciler yarıyıl tatilinde umreye gitti

Kayseri İl Müftülüğü koordinesinde öğretmen, öğrenci ve velilerden oluşan 153 kişilik umre kafilesi dualarla kutsal topraklara uğurlandı.

Kayseri Müftülüğü 25.01.2019, 11:04
Öğrenciler yarıyıl tatilinde umreye gitti
© Diyanet Haber

Yarıyıl tatilini fırsat bilen öğretmen ve öğrenciler umre vazifesini yerine getirmek üzere kutsal topraklara uğurlandı.

Kayseri İl Müftülüğü öğretmen, öğrenci ve velilerden oluşan umre kafilesi için uğurlama töreni düzenledi.

Havaalanında düzenlenen uğurlama töreni Kur’an’ı Kerim tilaveti ile başladı.

Ardından umre vazifesini yerine getirmek üzere kutsal topraklara doğru yola çıkacak olan umreciler, Müftülük tarafından bilgilendirildi.

Kayseri İl Müftülüğü Hac ve Umre Şube Müdürü Ali Yıldız, "Allah nasip ederse Kayseri İl Müftülüğümüz ile Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonundaki öğretmen, öğrenci ve veli turunda, Kayseri'den 153 kardeşimizi Mekke'ye göndereceğiz. Mekke'de kardeşlerimize 4 defa umre yaptıracağız, arkasından Arafat gezilerimiz olacak. Başkanlığımızın bu genç kardeşlerimize tebliğ programları olacak. Sekiz günlük programımızda Mekke'de olacağız, arkasından Diyanet İşleri Başkanlığımızın intikalleriyle birlikte Medine'ye geçeceğiz. Allah nasip ederse kardeşlerimiz Medine'de 3 gün kalacak. 29 Ocak tarihinde inşallah kardeşlerimizi Kayseri'ye göndereceğiz." ifadelerini kullandı.

İl Müftü Yardımcısı Mehmet İzci tarafından yapılan dua sonrası 153 kişilik öğretmen, öğrenci ve velilerden oluşan umre grubu kutsal topraklara uğurlandı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (1)
Fatma Eker 2 yıl önce
MaşaAllah subhanAllah Rabbim bizlere de tekrar tekrar nasip eylesin
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?