banner203

banner218

Mümin Dulun Kur'an Kursu açıldı

Kayseri Develi İlçe Müftülüğüne bağlı ‘Mümin Dulun Kur’an Kursu’ düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Kayseri Müftülüğü 08.11.2019, 14:55
Mümin Dulun Kur'an Kursu açıldı
© Diyanet Haber

Mümin Dulun Kur’an Kursu Açılış Töreni’ Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı, İlçe Müftüsü Zekeriya Koçak’ın açış ve selamlama konuşması ile devam etti.

Müftü Koçak’ın Develi’deki eğitim faaliyetleri ve yapımı devam eden Kur’an kursları hakkında bilgiler vermesinin ardından konuşan İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven, “Develi’de gelecek nesillerden ilim ehli insanların çıkması için böylesi bir tesisin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Çocukların sağlıklı bir din eğitimi alamamasının ileriki dönemlerde önemli problemlere dönüşeceğini belirten Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç şunları kaydetti:

“Develi halkı işte bu tehlikenin farkında olarak, hayırseverlerinin destekleriyle Kur’an kurslarını arttırarak doğru bilgiyle güzel nesiller yetiştirmenin gayreti içerisindeler. Rabbim bu güzel tesisleri yapandan ve destek olan herkesten razı olsun.”

Develi Kaymakamı Murat Duru ise “Dinimizi doğru kaynaklarından öğrenmenin ehemmiyetini 15 Temmuz hadisesi bize çok net olarak öğretmiştir. İşte böylesi güzel kurslarda yavrularımızın din eğitimi almasına vesile olan hayırseverlere çok teşekkür ediyorum.” İfadesini kullandı.

Konuşmaların ardından İl Müftüsü Şahin Güven tarafından yapılan duanın ardından kurdele kesilerek Kur’an kursunun açılışı gerçekleştirildi.

Açılışın ardından protokol üyeleri Kur'an kursu hizmet binasını gezerek öğrenci ve öğreticilerle sohbet etti.

Kur’an kursunun açılışı için düzenlenen törene Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç, Kayseri Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven, Develi Kaymakamı Murat Duru, Kayseri Üniversitesi Develi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lütfullah Cebeci, İl Müftü yardımcıları, Develi İlçe Müftüsü Zekeriya Koçak, din görevlileri ve vatandaşlar katıldı. ​​​​​​​

Kaynak: Diyanet Haber
banner214
Yorumlar (0)