banner324

banner319

Müftülükten mezun öğrencilere vefa

banner265

Kayseri İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından Erciyes Üniversitesi’nden mezun olan öğrencilere yönelik "Vefa Programı"  düzenlendi.

Kayseri Müftülüğü 22.06.2022, 15:24
Müftülükten mezun öğrencilere vefa
© DİHA

Kayseri İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından Erciyes Üniversitesi’nde çeşitli bölümlerde eğitimlerini tamamlayarak mezun olan üniversite öğrencilerine yönelik "Vefa Programı"  düzenlendi.

Erciyes Üniversitesi Camii altında bulunan Diyanet Gençlik Merkezi’nde düzenlenen program İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yavuz Fırat'ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Protokol tarafından gençlere Diyanet Gençlik Merkezleri’nin ve camilerin önemini anlatan konuşmalar yapıldı.

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından ilahiler okundu ve mezun olan öğrenciler duygularını dile getirdi.

Daha sonra İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından muzun olan öğrenciler için hazırlanan plaketler protokol tarafından öğrencilere takdim edildi.

Program İlahiyet Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdullah Benli tarafından yapılan dua ile sona erdi.

Programa Erciyes Üniversitesi Rektörlüğü Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Mehmet Kasım Özgen, Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Ahmet Kamil Cihan, Kayseri Üniversitesi Develi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Lütfullah Cebeci, akademisyenler, İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörü İsa Güler, manevi danışmanlar, din görevlileri ve öğrenciler katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner321
Yorumlar (0)