banner184

Müftülükten ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan yardımı

Kayseri İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Şubesi iş birliğinde hazırlanan yardım kolileri, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı.

Kayseri Müftülüğü 23.04.2020, 02:25
Müftülükten ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan yardımı
© Diyanet Haber
banner197

Kayseri Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Şubesi, sokağa çıkmaları sınırlandırılan 65 yaş üstü vatandaşlar başta olmak üzere ihtiyaç sahibi aileler için seferber oldu.

Kayseri Müftülüğü din görevlileri ve TDV gönüllüleri, Kayseri Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Şubesi iş birliğinde hazırlanan yardım kolilerini, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdı.

Yardım faaliyetlerine dair Diyanet Haber'e açıklamalarda bulunan İl Müftüsü Şahin Güven; "Kayseri İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Şubesi olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayı içerisinde Kayserili ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yardımcı olmak için seferberlik başlattık. Koronavirüsün tüm dünyayı etkilediği böylesi bir zaman diliminde, Ramazan ayı içerisinde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın huzur içerisinde ibadetlerini, iftarlarını ve sahurlarını yapabilmeleri için Kayseri İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Şubesi olarak yardım kolileri hazırladık. Her birisinin içerisinde; çay, un, pirinç, yağ, makarna, bulgur, mercimek, nohut, şeker, tuz, çorba, salça, fasulye ve zeytin gibi temel gıda malzemelerinin yer aldığı kolilerimizden şu ana kadar bin adet hazırladık ve bugün itibari ile dağıtımına başlıyoruz. Ramazan ayı içerisinde sokağa çıkma yasağının olmadığı günlerde ihtiyaç sahiplerine bu yardımlarımızı ulaştırmaya devam edeceğiz." dedi.

Desteklerini esirgemeyen hayırseverlere de teşekkür eden Müftü Güven; "Ramazan ayı içerisinde sosyal medya başta olmak üzere televizyon ve gazetelerden inşallah din hizmetlerini yürütmeye gayret göstereceğiz. Dini içerikli sorularınız olursa Müftülüğümüzün 'Alo Fetva 190' hattı ile sizlere hizmet vereceğiz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (5)
Leyla 3 hafta önce
2 cocugum var esim calismiyo yardim istiyorum sizden evim kira
ali aygün 3 hafta önce
sakarya adapazarında oturuyorum gıda nakli yardım arzederim
gülşah benli 3 hafta önce
erzak yardımı istiyorum 3 cocugum var bir i engelli ihtiyacım var
Murat kaşmer 3 hafta önce
Annem le kalıyorum 2 aydır calısamıyorum lütfen bize yardım edin Allah rızası icin mubarek ramazan ayı çaresizim
Hasan 4 hafta önce
Çalışmıyorum işsizim yardıma muhtacım bu konuda yardımcı olursanız memnun oluruz tşk ederiz